Pomocne

Jakie waluty mogę wymieniać?

EURO EUR EURO (EUR)


EURO - MONETA EUROPEJSKA


Euro (EUR)
jest walutą zastępującą waluty krajowe w krajach Unii Europejskiej. Walutę w formie gotówki wprowadzono 1 stycznia 2002 roku. Poza Unią Europejską, używana jest tez w 11 krajach tj. Watykan, Monako, San Marino, Andora, Kosowo i Czarnogóra oraz we francuskich posiadłościach na Atlantyku i Oceanie Indyjskim i w brytyjskich bazach wojskowych na Cyprze.
Jego zasięg wciąż się powiększa o kolejne kraje Unii Europejskiej spełniające warunki wprowadzenia waluty wspólnotowej (UE)

Jest obecnie jedna z głównych walut obok dolara amerykańskiego i franka szwajcarskiego. Na euro przypada 27% światowych rezerw walutowych.


U.S.Dollar USD DOLAR (USD)


CZYM JEST DOLAR?


Dolar (USD) jest walutą wielu krajów. Jest oficjalna jednostką monetarną Stanów Zjednoczonych od roku 1785, choć sam istniał już wcześniej.
Jeden dolar to 100 centów. Banknoty maja nominały 1, 2, 5, 10 oraz 20,50 i 100 dolarów.
Na każdym z banknotów przedstawieni są prezydenci USA.
Gdy odkryto złoża srebra i złota w Ameryce, Hiszpania przeniosła tam część mennic i w ten sposób dolar stał się walutą podstawową Ameryki.
Walutę oznaczano symbolem 8, 1 dollar był wart 8 reali. Ze względu na możliwość pomyłki z cyfrą, zaczęto stylizować symbol aż do dzisiejszego znaku - $


Swiss Franc CHF FRANK (CHF)


FRANK - MOCNA WALUTA


Fran (CHF) – waluta Szwajcarii i Lichtensteinu. 1 frank dzieli się na 100 centów lub 100 rappenów (w niemieckojęzycznej części) Jest obok dolara, funta i euro jedną z najważniejszych walut świata. Franki najpierw wybijane były ze srebra, a od roku 1968 zaprzestano wybijać monety srebrne. Banknoty występują w nominałach 10, 20, 50, 100, 200 i 1000 franków.
W kwietniu 2016 Szwajcarski Bank Narodowy zaczął wprowadzać nowe banknoty trudne do sfałszowania i posiadające wysokie standardy bezpieczeństwa.


British Pound GBP FUNT (GBP)


FUNT SZTERLING


FUNT (GBP) – jego nazwa brzmi funt szterling, ale nieoficjalnie nazywa się go funtem brytyjskim. Funt jest oficjalną jednostką monetarną Wielkiej Brytanii. Szterling został wprowadzony do obiegu przez angielskiego króla Henryka II w 1158 roku.
Funt oznaczany jest symbolem £. Skrót ten pochodzi od słowa libra oznaczającego zarówno wagę, jak i jednostkę masy. Aby nie pomylić jednostkę pieniędzy z jednostką wagi dodano słowo szterling, co w przypadku srebra oznacza „wysokiej próby”.

Kantor walutowy w internecie

Kantor internetowy zapewnia użytkownikom dużą wygodę. Wymiana dolara czy euro za pośrednictwem naszego systemu daje wymierne korzyści. Ponadto internetowy kantor realizuje zlecenia od ręki.

Na naszej platformie publikujemy aktualny kurs funta, euro, dolara, a także kurs franka. Jeśli więc interesuje Państwa wymiana walut, kantor internetowy oferuje ją po cenach podanych na stronie. Można sprawdzić kurs dolara w każdej chwili i wymienić go wtedy, gdy jest to najbardziej opłacalne. Co więcej, podane online międzybankowe kursy walut to obraz jedynych kosztów, jakie poniosą Państwo przy wymianie. Kantor internetowy jest szansą, by zyskać dodatkowe oszczędności.

Wymiana funta czy innej waluty na ogół jest zyskowna jedynie dla placówki, która obsługuje transakcję. Często nie można liczyć na dobry kurs euro czy funta. Jeśli sprawdzą Państwo kursy walut online, przelicznik, który my stosujemy na pewno okaże się najlepszy. Wymiana euro nigdy nie była tak korzystna! Doskonale wiemy, jak wysokie mogą być kursy w kantorach internetowych, dlatego umożliwiamy Państwu śledzenie naszej oferty na bieżąco i porównywanie z innymi.

Nasz kantor walutowy w Internecie dba też o prostotę działania. Gdy przejrzą Państwo kursy walut online, kalkulator umożliwi Wam precyzyjne określenie kwoty, której możecie się spodziewać. Poza tym kantory wymiany walut w Internecie w naszym odczuciu powinny jak najbardziej minimalizować ilość działań koniecznych do przeprowadzenia operacji. Kantor Internetowy pozwala zrealizować przelew zagraniczny, posiada prosty interface i w każdym momencie umożliwia wysłanie zapytania do jednego z naszych specjalistów. Zapraszamy do darmowej rejestracji!