Blog

« Wróć


Wzrost franka szwajcarskiego najsilniejszym trendem na rynku walutowym.

2022-06-29

CHF/kurs franka szwajcarskiego

Wzrost franka szwajcarskiego najsilniejszym trendem na rynku walutowym

Poza zwiększoną zmiennością na notowaniach jena japońskiego i franka szwajcarskiego, rynek walutowy utrzymuje się na względnie stabilnym poziomie.

Wydaje się, że inwestorzy szukają dowodów na to, jak agresywnie narasta ryzyko recesji i czy należy się z tego cieszyć, ponieważ obniży to ścieżkę zacieśniania polityki pieniężnej przez banki centralne, czy też obawiać, ponieważ tradycyjnie najgorsze rynki niedźwiedzia dla ryzyka rozwijają się w momencie, gdy banki centralne są w trybie luzowania, aby dogonić upadającą gospodarkę.

Podwyżka stóp proc. przez SNB wspiera wzrost CHF

Podczas gdy zmienność na rynku walutowym jest dość niewielka w przypadku par dolarowych, umocnienie franka szwajcarskiego będące reakcją na niespodziewaną podwyżkę stóp proc. przez Szwajcarski Bank Narodowy (SNB) podczas posiedzenia 16 czerwca br. sprawiło, że kursy euro i franka zmierzają w kierunku parytetu.

Na uwagę zasługuje fakt, iż w dotychczasowej historii, euro było tańsze od franka jedynie dwukrotnie: przez krótką chwilę w marcu tego roku oraz w styczniu 2015 roku, tuż po zaskakującej decyzji SNB o porzuceniu sztywnego kursu wymiany euro do franka na maksymalnym poziomie 1,20.

Dzień ten zapamiętany został jako “Czarny Czwartek” i z pewnością niemiło wspominają go wszyscy kredytobiorcy posiadający tzw. kredyty frankowe, których raty w reakcji na tę decyzję drastycznie wzrosły.

żródło:www.comparic.pl

Kantor Internetowy :

  • Nasz kantor walutowy ma wieloletnie doświadczenie w wymianie walut. Jesteśmy na rynku Polskim od ponad 10 lat.

  • Posiadamy licencję na uslugi płatnicze, które świadczymy. Są one kontrolowane przez Komisję Nadzoru Finansowego ( KNF) co zapewnia bezpieczeństwo transakcji.

  • Naszym klientom oferujemy najszerszy"portfel walutowy " zawierający 10 topowych walut do wymiany.

  • Na naszej platformie możesz samodzielnie dokonać wymiany waluty dzięki prostemu interfejsu. Bez zbędnego dzwonienia do konsultanta z obsługą i czekaniem na połączenie.

  • Oferujemy darmową usługę "Twój kurs" za pomocą której wymienisz walutę po takim kursie jaki chcesz.

  • Jesteśmy dla naszych klientów, wspieramy i pomagamy nie tylko przy obsłudze technicznej. Informujemy na bieżąco o problemach technicznych w poszczególnych bankach jak również świętach lub dniach wolnych w innych krajach.

  • Jesteśmy specjalistami w wymianie walut. Załóż darmowe konto i przekonaj się ile możesz zaoszczędzić.