Blog

« Wróć


Wojna handlowa: Trump grozi “znacznym” podniesieniem taryf celnych

2019-11-13

USA/CHINA/TRADE/WAR

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że zdaniem doradcy ekonomicznego Białego Domu, jeśli dojdzie do zawarcia umowy handlowej pomiędzy USA a Chinami w fazie pierwszej, to dojdzie również do zmian w obowiązujących umowach taryfowych i koncesjach.

Wiele wskazuje teraz jednak na to, że gdyby do takiego porozumienia nie doszło, Stany Zjednoczone gotowe byłyby do podniesienia taryf celnych, mówił Donald Trump podczas wystąpienia przed Economic Club of New York. Kurs dolara (USD) reagował pozytywnie na wypowiedzi amerykańskiego prezydenta.

Trump grozi eskalacją konfliktu z Chinami

W minionym tygodniu Stany Zjednoczone i Chiny zgodziły się na obustronne stopniowe zniesienie nałożonych ceł na towary, w miarę dążenia do zawarcia umowy. Amerykański prezydent przyznał jednak, że Stany Zjednoczone podniosą taryfy na Chiński eksport w przypadku, gdy pierwszy krok szerszego porozumienia nie zostanie osiągnięty.

– Jeśli nie dojdziemy do porozumienia, znacznie podniesiemy te taryfy. Zostaną one podniesione bardzo znacząco. I będzie tak samo w przypadku innych krajów, które również nas źle traktują –przyznał wczoraj Donald Trump dodając, że podpisze umowę z Chinami tylko wtedy, gdy będzie ona dobra dla amerykańskich firm i pracowników. Równocześnie wskazał jednak, że obie strony są coraz bliżej osiągnięcia porozumienia, co mogłoby wydarzyć się “wkrótce”.

Wtorkowe wystąpienie Trumpa po godzinie 18:00 czasu polskiego było jednym z najważniejszych wydarzeń, na które czekali wczoraj inwestorzy. W reakcji na wypowiedzi amerykańskiego prezydenta indeks dolara utrzymywał się na lokalnych maksimach, a kurs euro do waluty Stanów Zjednoczonych spadał na miesięczne minima.

Xi spotka się z Trumpem w USA

Przypomnijmy, że pierwotnie zakładano, iż ustalanie szczegółów zawartego w połowie października br. częściowego porozumienia w trwającej od dłuższego czasu wojnie handlowej pomiędzy USA i Chinami potrwa od trzech do pięciu tygodni i umowa zostanie podpisana podczas spotkania prezydentów USA Donalda Trumpa i Chin Xi Jinpinga, które miało odbyć się na szczycie Współpracy Gospodarczej Azja-Pacyfik w Chile w dniach 16-17 listopada.

Z powodu rosnącego niepokoju w tym kraju wydarzenie zostało jednak odwołane i jak dotąd nie ustalono kolejnej daty i miejsca spotkania przywódców USA i Chin.

Z najnowszych doniesień wynika, że prezydent Chin gotów jest przylecieć do USA specjalnie, by spotkać się z Trumpem i sfinalizować to porozumienie. Chińscy urzędnicy początkowo mieli nadzieję, że podpisanie umowy będzie związane z oficjalną wizytą państwową, ale są otwarci na przyjazd Xi do USA bez niej.

Sekretarz handlowy Wilbur Ross powiedział podczas konferencji prasowej, że osiągnięcie fazy pierwszej pomoże odbudować zaufanie między obiema stronami i że ma nadzieję, iż będzie to prekursorem dalszych dyskusji.

żródło:www.comparic.pl

Kantor walutowy w internecie

Kantor internetowy zapewnia użytkownikom dużą wygodę. Wymiana dolara czy euro za pośrednictwem naszego systemu daje wymierne korzyści. Ponadto internetowy kantor realizuje zlecenia od ręki.

Na naszej platformie publikujemy aktualny kurs funta, euro, dolara, a także kurs franka. Jeśli więc interesuje Państwa wymiana walut, kantor internetowy oferuje ją po cenach podanych na stronie. Można sprawdzić kurs dolara w każdej chwili i wymienić go wtedy, gdy jest to najbardziej opłacalne. Co więcej, podane online międzybankowe kursy walut to obraz jedynych kosztów, jakie poniosą Państwo przy wymianie. Kantor internetowy jest szansą, by zyskać dodatkowe oszczędności.

Wymiana funta czy innej waluty na ogół jest zyskowna jedynie dla placówki, która obsługuje transakcję. Często nie można liczyć na dobry kurs euro czy funta. Jeśli sprawdzą Państwo kursy walut online, przelicznik, który my stosujemy na pewno okaże się najlepszy. Wymiana euro nigdy nie była tak korzystna! Doskonale wiemy, jak wysokie mogą być kursy w kantorach internetowych, dlatego umożliwiamy Państwu śledzenie naszej oferty na bieżąco i porównywanie z innymi.

Nasz kantor walutowy w Internecie dba też o prostotę działania. Gdy przejrzą Państwo kursy walut online, kalkulator umożliwi Wam precyzyjne określenie kwoty, której możecie się spodziewać. Poza tym kantory wymiany walut w Internecie w naszym odczuciu powinny jak najbardziej minimalizować ilość działań koniecznych do przeprowadzenia operacji. Kantor Internetowy pozwala zrealizować przelew zagraniczny, posiada prosty interface i w każdym momencie umożliwia wysłanie zapytania do jednego z naszych specjalistów. Zapraszamy do darmowej rejestracji!