Blog

« Wróć


Wojna handlowa: Donald Trump pragnie umowy z Chinami, twierdzi jego doradca

2019-11-08

NEWS/MONEY/USA/CHINA

Stany Zjednoczone i Chiny zgodziły się na obustronne stopniowe zniesienie nałożonych ceł na towary, w miarę dążenia do zawarcia umowy, twierdzą przedstawiciele obu mocarstw.

Larry Kudlow, doradca ekonomiczny Białego Domu, potwierdził w czwartek postęp w negocjacjach. Uważa, iż jeśli dojdzie do zawarcia umowy handlowej w fazie pierwszej, to dojdzie również do zmian w obowiązujących umowach taryfowych i koncesjach.

Umowa handlowa: Wszystko w rękach Donalda Trumpa

– W ciągu ostatnich dwóch tygodni najlepsi negocjatorzy odbyli poważne, konstruktywne rozmowy i zgodzili się na stopniowe zniesienie dodatkowych taryf w miarę postępów w realizacji umowy –powiedział w czwartek rzecznik chińskiego Ministerstwa Handlu Gao Feng.

Kellyanne Conway, starszy doradca Białego Domu oświadczyła, że prezydent Donald Trump „pragnie” podpisania umowy. Negocjacje trwają, a czas lub miejsce na podpisanie paktu nie zostało jeszcze ustalone.

Prezydent USA oznajmił w tym tygodniu, że wraz z prezydentem Chin Xi Jinpingiem mogą podpisać umowę w Iowa, stanie o historycznych powiązaniach z Xi gdzie w 1985 r. wyjechał jako urzędnik regionalnej partii komunistycznej na spotkania rolnicze, nawiązując przyjaźń z Terry’m Branstadem, ówczesnym gubernatorem Iowy, a teraz ambasadorem USA w Chinach.

– Obecnie nie ma zgody na zniesienie jakiejkolwiek z istniejących taryf jako warunek umowy pierwszej fazy. Jedyną osobą, która może podjąć tę decyzję, jest prezydent Donald J. Trump. To takie proste – oświadczył w Fox Business doradca ds. handlu w Białym Domu Peter Navarro.

Umowa o wycofaniu ceł utorowałaby drogę do deeskalacji wojny handlowej, która rzuciła cień na światową gospodarkę od zeszłego roku. Kluczowym żądaniem Chin od początku negocjacji było zniesienie ceł karnych nałożonych przez Trumpa, które do tej pory silnie wpływały na eksport Chin do USA.

– Jeśli Chiny, Stany Zjednoczone osiągną porozumienie w pierwszej fazie, obie strony powinny jednocześnie wycofać istniejące dodatkowe taryfy w tej samej proporcji, w oparciu o treść umowy, co jest ważnym warunkiem osiągnięcia porozumienia – dodał Gao w czwartek.

Handel USA z Chinami spadł we wrześniu w związku z nasilającym się impasem. Chiński eksport i import także spadały w październiku, choć nieco mniej niż prognozowali ekonomiści. Nadwyżka handlowa z USA wzrosła w tym miesiącu do 26,4 mld USD.

– Pytanie brzmi teraz, na co tak naprawdę zgodziły się obie strony – rynek skupił się na tym, jak USA mogą zareagować na chińskie warunki taryfowe dziś wieczorem lub w najbliższych dniach. Inwestorzy są nadal ostrożni– powiedział Tommy Xie, ekonomista z Oversea-Chinese Banking Corp.

żródło:www.comparic.pl

Kantor Internetowy :

  • Nasz kantor walutowy ma wieloletnie doświadczenie w wymianie walut. Jesteśmy na rynku Polskim od ponad 10 lat.

  • Posiadamy licencję na uslugi płatnicze, które świadczymy. Są one kontrolowane przez Komisję Nadzoru Finansowego ( KNF) co zapewnia bezpieczeństwo transakcji.

  • Naszym klientom oferujemy najszerszy"portfel walutowy " zawierający 10 topowych walut do wymiany.

  • Na naszej platformie możesz samodzielnie dokonać wymiany waluty dzięki prostemu interfejsu. Bez zbędnego dzwonienia do konsultanta z obsługą i czekaniem na połączenie.

  • Oferujemy darmową usługę "Twój kurs" za pomocą której wymienisz walutę po takim kursie jaki chcesz.

  • Jesteśmy dla naszych klientów, wspieramy i pomagamy nie tylko przy obsłudze technicznej. Informujemy na bieżąco o problemach technicznych w poszczególnych bankach jak również świętach lub dniach wolnych w innych krajach.

  • Jesteśmy specjalistami w wymianie walut. Załóż darmowe konto i przekonaj się ile możesz zaoszczędzić.