Blog

« Wróć


Wojna handlowa: Donald Trump pragnie umowy z Chinami, twierdzi jego doradca

2019-11-08

NEWS/MONEY/USA/CHINA

Stany Zjednoczone i Chiny zgodziły się na obustronne stopniowe zniesienie nałożonych ceł na towary, w miarę dążenia do zawarcia umowy, twierdzą przedstawiciele obu mocarstw.

Larry Kudlow, doradca ekonomiczny Białego Domu, potwierdził w czwartek postęp w negocjacjach. Uważa, iż jeśli dojdzie do zawarcia umowy handlowej w fazie pierwszej, to dojdzie również do zmian w obowiązujących umowach taryfowych i koncesjach.

Umowa handlowa: Wszystko w rękach Donalda Trumpa

– W ciągu ostatnich dwóch tygodni najlepsi negocjatorzy odbyli poważne, konstruktywne rozmowy i zgodzili się na stopniowe zniesienie dodatkowych taryf w miarę postępów w realizacji umowy –powiedział w czwartek rzecznik chińskiego Ministerstwa Handlu Gao Feng.

Kellyanne Conway, starszy doradca Białego Domu oświadczyła, że prezydent Donald Trump „pragnie” podpisania umowy. Negocjacje trwają, a czas lub miejsce na podpisanie paktu nie zostało jeszcze ustalone.

Prezydent USA oznajmił w tym tygodniu, że wraz z prezydentem Chin Xi Jinpingiem mogą podpisać umowę w Iowa, stanie o historycznych powiązaniach z Xi gdzie w 1985 r. wyjechał jako urzędnik regionalnej partii komunistycznej na spotkania rolnicze, nawiązując przyjaźń z Terry’m Branstadem, ówczesnym gubernatorem Iowy, a teraz ambasadorem USA w Chinach.

– Obecnie nie ma zgody na zniesienie jakiejkolwiek z istniejących taryf jako warunek umowy pierwszej fazy. Jedyną osobą, która może podjąć tę decyzję, jest prezydent Donald J. Trump. To takie proste – oświadczył w Fox Business doradca ds. handlu w Białym Domu Peter Navarro.

Umowa o wycofaniu ceł utorowałaby drogę do deeskalacji wojny handlowej, która rzuciła cień na światową gospodarkę od zeszłego roku. Kluczowym żądaniem Chin od początku negocjacji było zniesienie ceł karnych nałożonych przez Trumpa, które do tej pory silnie wpływały na eksport Chin do USA.

– Jeśli Chiny, Stany Zjednoczone osiągną porozumienie w pierwszej fazie, obie strony powinny jednocześnie wycofać istniejące dodatkowe taryfy w tej samej proporcji, w oparciu o treść umowy, co jest ważnym warunkiem osiągnięcia porozumienia – dodał Gao w czwartek.

Handel USA z Chinami spadł we wrześniu w związku z nasilającym się impasem. Chiński eksport i import także spadały w październiku, choć nieco mniej niż prognozowali ekonomiści. Nadwyżka handlowa z USA wzrosła w tym miesiącu do 26,4 mld USD.

– Pytanie brzmi teraz, na co tak naprawdę zgodziły się obie strony – rynek skupił się na tym, jak USA mogą zareagować na chińskie warunki taryfowe dziś wieczorem lub w najbliższych dniach. Inwestorzy są nadal ostrożni– powiedział Tommy Xie, ekonomista z Oversea-Chinese Banking Corp.

żródło:www.comparic.pl

Kantor walutowy w internecie

Kantor internetowy zapewnia użytkownikom dużą wygodę. Wymiana dolara czy euro za pośrednictwem naszego systemu daje wymierne korzyści. Ponadto internetowy kantor realizuje zlecenia od ręki.

Na naszej platformie publikujemy aktualny kurs funta, euro, dolara, a także kurs franka. Jeśli więc interesuje Państwa wymiana walut, kantor internetowy oferuje ją po cenach podanych na stronie. Można sprawdzić kurs dolara w każdej chwili i wymienić go wtedy, gdy jest to najbardziej opłacalne. Co więcej, podane online międzybankowe kursy walut to obraz jedynych kosztów, jakie poniosą Państwo przy wymianie. Kantor internetowy jest szansą, by zyskać dodatkowe oszczędności.

Wymiana funta czy innej waluty na ogół jest zyskowna jedynie dla placówki, która obsługuje transakcję. Często nie można liczyć na dobry kurs euro czy funta. Jeśli sprawdzą Państwo kursy walut online, przelicznik, który my stosujemy na pewno okaże się najlepszy. Wymiana euro nigdy nie była tak korzystna! Doskonale wiemy, jak wysokie mogą być kursy w kantorach internetowych, dlatego umożliwiamy Państwu śledzenie naszej oferty na bieżąco i porównywanie z innymi.

Nasz kantor walutowy w Internecie dba też o prostotę działania. Gdy przejrzą Państwo kursy walut online, kalkulator umożliwi Wam precyzyjne określenie kwoty, której możecie się spodziewać. Poza tym kantory wymiany walut w Internecie w naszym odczuciu powinny jak najbardziej minimalizować ilość działań koniecznych do przeprowadzenia operacji. Kantor Internetowy pozwala zrealizować przelew zagraniczny, posiada prosty interface i w każdym momencie umożliwia wysłanie zapytania do jednego z naszych specjalistów. Zapraszamy do darmowej rejestracji!