Blog

« Wróć


Termin umowy handlowej ws. Brexitu coraz bliżej. UE i UK osiągną porozumienie?

2020-10-14

funt Brytyjski/BREXIT

Żadna z negocjujących stron nie chcę pójść na ustępstwa

Brytyjski premier Boris Johnson wyznaczył 15. października na termin wypracowania umowy handlowej po okresie przejściowym.

Jak na razie Unia Europejska i Wielka Brytania wciąż nie zgadzają się w kluczowych kwestiach, co zwiększa szansę na Brexit bez umowy. Patrząc jednak na historię negocjacji, terminy były wcześniej często przesuwane, a więc i tym razem może być podobnie.

Brexit: Ani UE, ani UK nie zamierzają ustępować

Obie strony biorące udział w negocjacjach są przekonane, że do pomyślnego zakończenia rozmów potrzeba ustępstw ze strony przeciwnej. Unia Europejska domaga się zaakceptowania polityki równych szans, by firmy z Wielkiej Brytanii nie miały nieuczciwej przewagi konkurencyjnej jeśli pozostaną w strefie jednolitego rynku.

Powyższy warunek zdaje się konieczny żeby można liczyć na ustępstwa UE w kwestii dostępu do brytyjskich wód połowowych.

 

– Chcemy porozumienia. Musimy jednak też wziąć pod uwagę rzeczywistość: porozumienie musi leżeć w interesie obu stron, w interesie Wielkiej Brytanii, a także w interesie 27 państw Unii Europejskiej –powiedziała we wtorek kanclerz Niemiec Angela Merkel.

Michel Barnier, główny negocjator ws. Brexitu z ramienia Unii Europejskiej powiedział, że jak dotąd nie poczyniono wystarczających postępów, by skierować rozmowy do intensywnej fazy końcowej, tzw. tunelu.

Z kolei rzecznik Borisa Johonsona powiedział, że Wielka Brytania jest gotowa i chętna do opuszczenia jednolitego rynku bez umowy.

Wiązałoby się to z zakłóceniami do dodatkowymi kosztami dla milionów firm i konsumentów, którzy już i tak mają wystarczająco dużo zmartwień w związku ze skutkami pandemii koronawirusa.

żródło:www.comparic.pl

Kantor walutowy w internecie

Kantor internetowy zapewnia użytkownikom dużą wygodę. Wymiana dolara czy euro za pośrednictwem naszego systemu daje wymierne korzyści. Ponadto internetowy kantor realizuje zlecenia od ręki.

Na naszej platformie publikujemy aktualny kurs funta, euro, dolara, a także kurs franka. Jeśli więc interesuje Państwa wymiana walut, kantor internetowy oferuje ją po cenach podanych na stronie. Można sprawdzić kurs dolara w każdej chwili i wymienić go wtedy, gdy jest to najbardziej opłacalne. Co więcej, podane online międzybankowe kursy walut to obraz jedynych kosztów, jakie poniosą Państwo przy wymianie. Kantor internetowy jest szansą, by zyskać dodatkowe oszczędności.

Wymiana funta czy innej waluty na ogół jest zyskowna jedynie dla placówki, która obsługuje transakcję. Często nie można liczyć na dobry kurs euro czy funta. Jeśli sprawdzą Państwo kursy walut online, przelicznik, który my stosujemy na pewno okaże się najlepszy. Wymiana euro nigdy nie była tak korzystna! Doskonale wiemy, jak wysokie mogą być kursy w kantorach internetowych, dlatego umożliwiamy Państwu śledzenie naszej oferty na bieżąco i porównywanie z innymi.

Nasz kantor walutowy w Internecie dba też o prostotę działania. Gdy przejrzą Państwo kursy walut online, kalkulator umożliwi Wam precyzyjne określenie kwoty, której możecie się spodziewać. Poza tym kantory wymiany walut w Internecie w naszym odczuciu powinny jak najbardziej minimalizować ilość działań koniecznych do przeprowadzenia operacji. Kantor Internetowy pozwala zrealizować przelew zagraniczny, posiada prosty interface i w każdym momencie umożliwia wysłanie zapytania do jednego z naszych specjalistów. Zapraszamy do darmowej rejestracji!