Blog

« Wróć


Termin umowy handlowej ws. Brexitu coraz bliżej. UE i UK osiągną porozumienie?

2020-10-14

funt Brytyjski/BREXIT

Żadna z negocjujących stron nie chcę pójść na ustępstwa

Brytyjski premier Boris Johnson wyznaczył 15. października na termin wypracowania umowy handlowej po okresie przejściowym.

Jak na razie Unia Europejska i Wielka Brytania wciąż nie zgadzają się w kluczowych kwestiach, co zwiększa szansę na Brexit bez umowy. Patrząc jednak na historię negocjacji, terminy były wcześniej często przesuwane, a więc i tym razem może być podobnie.

Brexit: Ani UE, ani UK nie zamierzają ustępować

Obie strony biorące udział w negocjacjach są przekonane, że do pomyślnego zakończenia rozmów potrzeba ustępstw ze strony przeciwnej. Unia Europejska domaga się zaakceptowania polityki równych szans, by firmy z Wielkiej Brytanii nie miały nieuczciwej przewagi konkurencyjnej jeśli pozostaną w strefie jednolitego rynku.

Powyższy warunek zdaje się konieczny żeby można liczyć na ustępstwa UE w kwestii dostępu do brytyjskich wód połowowych.

 

– Chcemy porozumienia. Musimy jednak też wziąć pod uwagę rzeczywistość: porozumienie musi leżeć w interesie obu stron, w interesie Wielkiej Brytanii, a także w interesie 27 państw Unii Europejskiej –powiedziała we wtorek kanclerz Niemiec Angela Merkel.

Michel Barnier, główny negocjator ws. Brexitu z ramienia Unii Europejskiej powiedział, że jak dotąd nie poczyniono wystarczających postępów, by skierować rozmowy do intensywnej fazy końcowej, tzw. tunelu.

Z kolei rzecznik Borisa Johonsona powiedział, że Wielka Brytania jest gotowa i chętna do opuszczenia jednolitego rynku bez umowy.

Wiązałoby się to z zakłóceniami do dodatkowymi kosztami dla milionów firm i konsumentów, którzy już i tak mają wystarczająco dużo zmartwień w związku ze skutkami pandemii koronawirusa.

żródło:www.comparic.pl

Kantor Internetowy :

  • Nasz kantor walutowy ma wieloletnie doświadczenie w wymianie walut. Jesteśmy na rynku Polskim od ponad 10 lat.

  • Posiadamy licencję na uslugi płatnicze, które świadczymy. Są one kontrolowane przez Komisję Nadzoru Finansowego ( KNF) co zapewnia bezpieczeństwo transakcji.

  • Naszym klientom oferujemy najszerszy"portfel walutowy " zawierający 10 topowych walut do wymiany.

  • Na naszej platformie możesz samodzielnie dokonać wymiany waluty dzięki prostemu interfejsu. Bez zbędnego dzwonienia do konsultanta z obsługą i czekaniem na połączenie.

  • Oferujemy darmową usługę "Twój kurs" za pomocą której wymienisz walutę po takim kursie jaki chcesz.

  • Jesteśmy dla naszych klientów, wspieramy i pomagamy nie tylko przy obsłudze technicznej. Informujemy na bieżąco o problemach technicznych w poszczególnych bankach jak również świętach lub dniach wolnych w innych krajach.

  • Jesteśmy specjalistami w wymianie walut. Załóż darmowe konto i przekonaj się ile możesz zaoszczędzić.