Blog

« Wróć


Pierwsze monety

2018-09-19

Pierwsze monety na ziemie polskie przybyły Szlakiem Bursztynowym z Imperium Rzymskiego. Jednak nie traktowano ich raczej jako walutę a ciekawostkę. Pierwsze polskie monety pojawiły się wraz z przyjściem chrześcijaństwa. Najstarsze jakie znamy to denar Mieszka I, sygnowane „MISICO”.
Denary były cienkimi srebrnymi monetami. Były wybijane w Rzymie, miały wysoką próbę, ale prymitywny stempel.
Za czasów Bolesława Śmiałego waga monet spadła do ok. 0,7-0,9 g., zmniejsza się także liczba emisji, do tego pojawiło się zjawisko psucia monety.
Niezmiernie ciekawa jest pierwsza w Polsce i jedna z pierwszych w Europie emisji braktetów. Pojawiła się ona za czasów Bolesława Krzywoustego. Były to monety z cienkiej blaszki, nie wiele warte. Na jednym z takich brakietów pojawił się wizerunek św. Wojciecha i napis „Sanctus Adalbertus Episcopus Gneznensis”.

źródło: mysaver.pl/pieniadze-po-godzinach/historia-waluty-polskiej-czesc-i-polska-piastow/

Kantor Internetowy :

  • Nasz kantor walutowy ma wieloletnie doświadczenie w wymianie walut. Jesteśmy na rynku Polskim od ponad 10 lat.

  • Posiadamy licencję na uslugi płatnicze, które świadczymy. Są one kontrolowane przez Komisję Nadzoru Finansowego ( KNF) co zapewnia bezpieczeństwo transakcji.

  • Naszym klientom oferujemy najszerszy"portfel walutowy " zawierający 10 topowych walut do wymiany.

  • Na naszej platformie możesz samodzielnie dokonać wymiany waluty dzięki prostemu interfejsu. Bez zbędnego dzwonienia do konsultanta z obsługą i czekaniem na połączenie.

  • Oferujemy darmową usługę "Twój kurs" za pomocą której wymienisz walutę po takim kursie jaki chcesz.

  • Jesteśmy dla naszych klientów, wspieramy i pomagamy nie tylko przy obsłudze technicznej. Informujemy na bieżąco o problemach technicznych w poszczególnych bankach jak również świętach lub dniach wolnych w innych krajach.

  • Jesteśmy specjalistami w wymianie walut. Załóż darmowe konto i przekonaj się ile możesz zaoszczędzić.