Blog

« Wróć


Kurs franka szwajcarskiego zalicza najgorszy miesiąc od niemal dwóch lat

2019-04-23

https://comparic.xyz/uploads/2016/03/forex-comparic-photo-560-of-564-218x150.jpg

Tańszy frank uspokojeniem dla SNB

Kurs franka nie może zaliczyć kwietnia 2019 roku do udanych. W tym czasie osunął się on bowiem o niemal 3% z okolic 3.86 zł do 3.74 zł co sprawia, że obecny miesiąc może okazać się najgorszym dla szwajcarskiej waluty od blisko dwóch lat.

Osłabienie franka przynosi ulgę szwajcarskim decydentom szukającym słabszej waluty mającej doprowadzić do ożywienia inflacji. Spadek ten skłania także niektórych analityków do zrewidowania swoich prognoz walutowych:

– Negatywne nastawienie skupione na gospodarce światowej jest trochę przesadzone. SNB prawdopodobnie będzie w stanie spać nieco spokojniej w ciągu najbliższych kilku miesięcy, niż być może robili to pod koniec pierwszego kwartału br. – powiedział Jeremy Stretch, szef strategii walutowej Grupy 10 w kanadyjskim Imperial Bank of Commerce.

Przewiduje on, że w ciągu najbliższych sześciu miesięcy notowania EURCHF dotrą w rejon 1,15, a w przyszłym roku nawet do 1,16 euro.

Przypomnijmy, że Szwajcarski Bank Narodowy dąży do osłabienia waluty w celu wywołania inflacji, która nawet po latach ujemnych stóp procentowych nadal utrzymuje się poniżej 1%.

żródło:www.comparic.pl

Kantor walutowy w internecie

Kantor internetowy zapewnia użytkownikom dużą wygodę. Wymiana dolara czy euro za pośrednictwem naszego systemu daje wymierne korzyści. Ponadto internetowy kantor realizuje zlecenia od ręki.

Na naszej platformie publikujemy aktualny kurs funta, euro, dolara, a także kurs franka. Jeśli więc interesuje Państwa wymiana walut, kantor internetowy oferuje ją po cenach podanych na stronie. Można sprawdzić kurs dolara w każdej chwili i wymienić go wtedy, gdy jest to najbardziej opłacalne. Co więcej, podane online międzybankowe kursy walut to obraz jedynych kosztów, jakie poniosą Państwo przy wymianie. Kantor internetowy jest szansą, by zyskać dodatkowe oszczędności.

Wymiana funta czy innej waluty na ogół jest zyskowna jedynie dla placówki, która obsługuje transakcję. Często nie można liczyć na dobry kurs euro czy funta. Jeśli sprawdzą Państwo kursy walut online, przelicznik, który my stosujemy na pewno okaże się najlepszy. Wymiana euro nigdy nie była tak korzystna! Doskonale wiemy, jak wysokie mogą być kursy w kantorach internetowych, dlatego umożliwiamy Państwu śledzenie naszej oferty na bieżąco i porównywanie z innymi.

Nasz kantor walutowy w Internecie dba też o prostotę działania. Gdy przejrzą Państwo kursy walut online, kalkulator umożliwi Wam precyzyjne określenie kwoty, której możecie się spodziewać. Poza tym kantory wymiany walut w Internecie w naszym odczuciu powinny jak najbardziej minimalizować ilość działań koniecznych do przeprowadzenia operacji. Kantor Internetowy pozwala zrealizować przelew zagraniczny, posiada prosty interface i w każdym momencie umożliwia wysłanie zapytania do jednego z naszych specjalistów. Zapraszamy do darmowej rejestracji!