Blog

« Wróć


Jen japoński traci w ostatnim czasie na rynku.

2021-03-04

Japonski Jen JPY

Korekty na parach z JPY dobrą okazją do kupna – uważa Morgan Stanley

  • W gospodarce światowej nadal pojawiają się oznaki ożywienia, zauważa MS
  • Kurs dolara w stosunku do jena zmierza w kierunku 108,00
  • AUD i NZD będą doświadczać superszybkiego cyklu, uważa Credit Agricole

Notowania USD/JPY przekroczyły dziś kluczowy obszar w okolicach 107,00 i dalej rosną. Bank inwestycyjny Morgan Stanley (MS) uważa, że jakakolwiek korekta na parach z JPY zapewnić dobrą okazję do kupna.

– Niedawne spekulacje na temat wyceny wcześniejszej i szybszej globalnej normalizacji w związku z rosnącym optymizmem co do globalnego ożywienia zaczęły ciążyć na rynku ryzyka, prowadząc do aprecjacji JPY jako bezpiecznej przystani – zauważa MS.

Morgan Stanley oczekuje jednak, że banki centralne nadal będą przyjmowały gołębie nastawienie, a ostatnia wyprzedaż na globalnym rynku obligacji nie doprowadzi do scenariusza tzw. taper tantrum.

– W gospodarce światowej nadal pojawiają się oznaki ożywienia, wierzymy, że jakiekolwiek korekty na parach z JPY będą dobrą okazją do kupowania dołków – prognozuje Morgan Stanley.

Notowania USD/JPY bardzo dynamiczne poruszają się na północ. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, kurs wzbił się ponad opór przy 107,00. Skuteczne wybicie wybicie ponad ten poziom otwierałoby drogę do bariery znajdującej się 100-pipsów wyżej.

Japonski Jen JPY wykres

Warto zauważyć, że cena znacznie odsunęła się od dynamicznego wsparcia w postaci 20-dniowej średniej. Zatem z ewentualnymi zakupami może warto wstrzymać się do korekty wskazywanej przez Morgan Stanley.

Analitycy Credit Agricole również skłaniają się ku strategii handlu z wykorzystaniem jena jako waluty finansowania. Uważają przy tym, że waluty Antypodów czyli AUD i NZD będą doświadczać superszybkiego cyklu.

– Najlepszym sposobem wykorzystania przyjaznego środowiska dla walut Antypodów jest kupowanie ich za waluty finansowania, takie jak EUR i JPY, a nie USD – dodaje Credit Agricole.

żródło:www.comparic.pl

Kantor Internetowy :

  • Nasz kantor walutowy ma wieloletnie doświadczenie w wymianie walut. Jesteśmy na rynku Polskim od ponad 10 lat.

  • Posiadamy licencję na uslugi płatnicze, które świadczymy. Są one kontrolowane przez Komisję Nadzoru Finansowego ( KNF) co zapewnia bezpieczeństwo transakcji.

  • Naszym klientom oferujemy najszerszy"portfel walutowy " zawierający 10 topowych walut do wymiany.

  • Na naszej platformie możesz samodzielnie dokonać wymiany waluty dzięki prostemu interfejsu. Bez zbędnego dzwonienia do konsultanta z obsługą i czekaniem na połączenie.

  • Oferujemy darmową usługę "Twój kurs" za pomocą której wymienisz walutę po takim kursie jaki chcesz.

  • Jesteśmy dla naszych klientów, wspieramy i pomagamy nie tylko przy obsłudze technicznej. Informujemy na bieżąco o problemach technicznych w poszczególnych bankach jak również świętach lub dniach wolnych w innych krajach.

  • Jesteśmy specjalistami w wymianie walut. Załóż darmowe konto i przekonaj się ile możesz zaoszczędzić.