Blog

« Wróć


Japonia: członek BoJ zaniepokojony kondycją gospodarki. Japoński jen w górę.

2020-10-21

japonski jen JPY

Makoto Sakurai obawia się przedłużających się skutków pandemii

Członek zarządu Banku Japonii (BoJ), Makoto Sakurai, ostrzegł, że bank centralny musi być gotowy do szybkiego działania, jeśli przedłużające się negatywne skutki pandemii zaszkodzą gospodarce i systemowi finansowemu.

Podczas spotkania online z liderami biznesu w mieście Fukui w zachodniej Japonii Sakurai wskazał, że skutki pandemii, która potrwa dłużej niż pierwotnie oczekiwano, jest niepokojąca dla decydentów BoJ(Banku Japonii).

Jego komentarze pojawiają się w kontekście ponownych ograniczeń w krajach na całym świecie, które grożą spowolnieniem ożywienia w globalnej działalności gospodarczej.

Sakurai popierał decyzję gubernatora Haruhiko Kurody na ostatnich spotkaniach, a niektórzy eksperci postrzegają go jako miernik tego, co myśli rdzeń dziewięcioosobowej rady. Według aktualnych prognoz bank centralny nie powinien zmienić swojej polityki na posiedzeniu w przyszłym tygodniu.

– Wolniejsze niż oczekiwano ożywienie może doprowadzić do wzrostu niespłacalnego długu, utraty miejsc pracy i licznych bankructw, co zmniejszyłoby potencjał wzrostu kraju, ponieważ ciężar niespłaconych pożyczek wywiera presję na zdolności systemu finansowego i wspierania gospodarki – oznajmił Sakurai.

Dodał, że przywrócenie perspektyw cyklu wzrostu stworzonego przez BoJ i politykę rządu w ciągu ostatnich siedmiu lat będzie musiało poczekać, aż gospodarka w pełni się ożywi.

Jen umacnia się do dolara. USD/JPY niweluje ostatnie wzrosty

Notowania pary walutowej USD/JPY spadają o niemal -0,30 procent do godziny 9:00 tym samym znosząc niewielkie wzrosty z początku tygodnia. Kurs ponownie znalazł się w okolicach poziomu 105,20, a więc niewiele brakuje do przetestowania dołków z października 105,00.

żródło:www.comparic.pl

Kantor walutowy w internecie

Kantor internetowy zapewnia użytkownikom dużą wygodę. Wymiana dolara czy euro za pośrednictwem naszego systemu daje wymierne korzyści. Ponadto internetowy kantor realizuje zlecenia od ręki.

Na naszej platformie publikujemy aktualny kurs funta, euro, dolara, a także kurs franka. Jeśli więc interesuje Państwa wymiana walut, kantor internetowy oferuje ją po cenach podanych na stronie. Można sprawdzić kurs dolara w każdej chwili i wymienić go wtedy, gdy jest to najbardziej opłacalne. Co więcej, podane online międzybankowe kursy walut to obraz jedynych kosztów, jakie poniosą Państwo przy wymianie. Kantor internetowy jest szansą, by zyskać dodatkowe oszczędności.

Wymiana funta czy innej waluty na ogół jest zyskowna jedynie dla placówki, która obsługuje transakcję. Często nie można liczyć na dobry kurs euro czy funta. Jeśli sprawdzą Państwo kursy walut online, przelicznik, który my stosujemy na pewno okaże się najlepszy. Wymiana euro nigdy nie była tak korzystna! Doskonale wiemy, jak wysokie mogą być kursy w kantorach internetowych, dlatego umożliwiamy Państwu śledzenie naszej oferty na bieżąco i porównywanie z innymi.

Nasz kantor walutowy w Internecie dba też o prostotę działania. Gdy przejrzą Państwo kursy walut online, kalkulator umożliwi Wam precyzyjne określenie kwoty, której możecie się spodziewać. Poza tym kantory wymiany walut w Internecie w naszym odczuciu powinny jak najbardziej minimalizować ilość działań koniecznych do przeprowadzenia operacji. Kantor Internetowy pozwala zrealizować przelew zagraniczny, posiada prosty interface i w każdym momencie umożliwia wysłanie zapytania do jednego z naszych specjalistów. Zapraszamy do darmowej rejestracji!