Blog

« Wróć


Japonia: członek BoJ zaniepokojony kondycją gospodarki. Japoński jen w górę.

2020-10-21

japonski jen JPY

Makoto Sakurai obawia się przedłużających się skutków pandemii

Członek zarządu Banku Japonii (BoJ), Makoto Sakurai, ostrzegł, że bank centralny musi być gotowy do szybkiego działania, jeśli przedłużające się negatywne skutki pandemii zaszkodzą gospodarce i systemowi finansowemu.

Podczas spotkania online z liderami biznesu w mieście Fukui w zachodniej Japonii Sakurai wskazał, że skutki pandemii, która potrwa dłużej niż pierwotnie oczekiwano, jest niepokojąca dla decydentów BoJ(Banku Japonii).

Jego komentarze pojawiają się w kontekście ponownych ograniczeń w krajach na całym świecie, które grożą spowolnieniem ożywienia w globalnej działalności gospodarczej.

Sakurai popierał decyzję gubernatora Haruhiko Kurody na ostatnich spotkaniach, a niektórzy eksperci postrzegają go jako miernik tego, co myśli rdzeń dziewięcioosobowej rady. Według aktualnych prognoz bank centralny nie powinien zmienić swojej polityki na posiedzeniu w przyszłym tygodniu.

– Wolniejsze niż oczekiwano ożywienie może doprowadzić do wzrostu niespłacalnego długu, utraty miejsc pracy i licznych bankructw, co zmniejszyłoby potencjał wzrostu kraju, ponieważ ciężar niespłaconych pożyczek wywiera presję na zdolności systemu finansowego i wspierania gospodarki – oznajmił Sakurai.

Dodał, że przywrócenie perspektyw cyklu wzrostu stworzonego przez BoJ i politykę rządu w ciągu ostatnich siedmiu lat będzie musiało poczekać, aż gospodarka w pełni się ożywi.

Jen umacnia się do dolara. USD/JPY niweluje ostatnie wzrosty

Notowania pary walutowej USD/JPY spadają o niemal -0,30 procent do godziny 9:00 tym samym znosząc niewielkie wzrosty z początku tygodnia. Kurs ponownie znalazł się w okolicach poziomu 105,20, a więc niewiele brakuje do przetestowania dołków z października 105,00.

żródło:www.comparic.pl

Kantor Internetowy :

  • Nasz kantor walutowy ma wieloletnie doświadczenie w wymianie walut. Jesteśmy na rynku Polskim od ponad 10 lat.

  • Posiadamy licencję na uslugi płatnicze, które świadczymy. Są one kontrolowane przez Komisję Nadzoru Finansowego ( KNF) co zapewnia bezpieczeństwo transakcji.

  • Naszym klientom oferujemy najszerszy"portfel walutowy " zawierający 10 topowych walut do wymiany.

  • Na naszej platformie możesz samodzielnie dokonać wymiany waluty dzięki prostemu interfejsu. Bez zbędnego dzwonienia do konsultanta z obsługą i czekaniem na połączenie.

  • Oferujemy darmową usługę "Twój kurs" za pomocą której wymienisz walutę po takim kursie jaki chcesz.

  • Jesteśmy dla naszych klientów, wspieramy i pomagamy nie tylko przy obsłudze technicznej. Informujemy na bieżąco o problemach technicznych w poszczególnych bankach jak również świętach lub dniach wolnych w innych krajach.

  • Jesteśmy specjalistami w wymianie walut. Załóż darmowe konto i przekonaj się ile możesz zaoszczędzić.