Blog

« Wróć


Jakie pieniądze zabrać do Emiratów Arabskich?

2018-09-11

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich waluta obowiązującą jest dirham. Wprowadzona została do obiegu dopiero w 1971 roku wypierając riala. W obiegu są nominały 1, 5, 10, 25 i 50 filsów, to jeśli chodzi o monety. Natomiast banknoty mają nominały 5, 10, 20, 50, 100, 500 i 1000.Można jeszcze znaleźć banknot o nominale 200 – dirhamów, ale jest on wycofywany z obiegu i już nie drukowany. Ciekawostką jest to, że moneta o nominale 1 dirhama ma tą samą wielkość co 1 peso filipińskie, które ma 12 razy mniejszą wartość. 1 peso filipińskie można znaleźć w automatach na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Jednak jaką walutę zabrać do tego kraju, zwłaszcza, że Polskie kantory nie prowadzą sprzedaży dirhamów. Lepiej zabrać dolary czy euro i na miejscu dokonać wymiany. W tym kraju nie ma ograniczeń dotyczących wwozu i wywozu pieniędzy. Jedynie w przypadku przywiezienia sumy powyżej 40 tysięcy konieczne jest wypełnienie specjalnej deklaracji.

Z wymianą waluty nie ma problemu w Emiratach Arabskich, są tam liczne kantory, nawet w recepcji hotelowej można dokonać wymiany. Warto też zachować wszelkie rachunki, będą one przydatne przed powrotem do kraju, w przypadku chęci wymiany nie wydanych dirhamów z powrotem na inną walutę. Wiele też sklepów i restauracji przyjmuje płatność w dolarach amerykańskich.

Warto też zabrać ze sobą kartę kredytową, zwłaszcza gdy planujemy wynająć samochód.

źródło: www.travelmaniacy.pl/artykul,jaka_walute_zabrac_do_zjednoczonych_emiratow_arabskich-,4981,2,0.html

Kantor walutowy w internecie

Kantor internetowy zapewnia użytkownikom dużą wygodę. Wymiana dolara czy euro za pośrednictwem naszego systemu daje wymierne korzyści. Ponadto internetowy kantor realizuje zlecenia od ręki.

Na naszej platformie publikujemy aktualny kurs funta, euro, dolara, a także kurs franka. Jeśli więc interesuje Państwa wymiana walut, kantor internetowy oferuje ją po cenach podanych na stronie. Można sprawdzić kurs dolara w każdej chwili i wymienić go wtedy, gdy jest to najbardziej opłacalne. Co więcej, podane online międzybankowe kursy walut to obraz jedynych kosztów, jakie poniosą Państwo przy wymianie. Kantor internetowy jest szansą, by zyskać dodatkowe oszczędności.

Wymiana funta czy innej waluty na ogół jest zyskowna jedynie dla placówki, która obsługuje transakcję. Często nie można liczyć na dobry kurs euro czy funta. Jeśli sprawdzą Państwo kursy walut online, przelicznik, który my stosujemy na pewno okaże się najlepszy. Wymiana euro nigdy nie była tak korzystna! Doskonale wiemy, jak wysokie mogą być kursy w kantorach internetowych, dlatego umożliwiamy Państwu śledzenie naszej oferty na bieżąco i porównywanie z innymi.

Nasz kantor walutowy w Internecie dba też o prostotę działania. Gdy przejrzą Państwo kursy walut online, kalkulator umożliwi Wam precyzyjne określenie kwoty, której możecie się spodziewać. Poza tym kantory wymiany walut w Internecie w naszym odczuciu powinny jak najbardziej minimalizować ilość działań koniecznych do przeprowadzenia operacji. Kantor Internetowy pozwala zrealizować przelew zagraniczny, posiada prosty interface i w każdym momencie umożliwia wysłanie zapytania do jednego z naszych specjalistów. Zapraszamy do darmowej rejestracji!

Współpracujemy ze wszystkimi bankami w Polsce - Bezpłatne przelewy do 10 banków

Alior
BZWBK
ING
Inteligo
T - Mobile
Millenium
BGŻ BNP
PKO BP
Raiffeisen
mBank