Blog

« Wróć


Funt brytyjski (GBP) odbija gdy UK oddala się od bezumownego Brexitu

2019-09-05

UK/BREXIT

Przegląd rynków

Pozytywny sentyment w czwartek został zapewniony przez doniesienia, że USA i Chiny w przyszłym miesiącu powrócą do rozmów.

Azjatyckie rynki dodatkowo wyrażają zadowolenie z wycofania ustawy ekstradycyjnej przez władze Hong Kongu. I Wielka Brytania zdaje się oddalać od bezumownego brexitu.

  • Ministerstwo Handlu Chin podało, że prowadzi rozmowy z przedstawicielem USA ds. handlu Lighthizerem i sekretarzem skarbu Mnuchinem. Ustalono, że na początku października odbędzie się spotkanie stron w Waszyngtonie.
  • Jeszcze na początku tygodnia spekulowano, że strony są dalekie od wznowienia negocjacji, więc informacja jest pozytywnym zaskoczeniem.
  • Japoński Nikkei225 rośnie dziś o 2,3 proc., a chiński Shanghai Composite zyskuje 1,6 proc. Futures na DAX i S&P500 rosną po 1 proc.
  • Na rynku walutowym widać odbicie AUD, NZD i innych walut surowcowych. Najsłabsze są CHF i JPY. USD/CNH spada pod 7,14 i jest najniżej od 23 sierpnia.
  • Rynki w Azji dodatkowo redukują premię za ryzyko związaną z protestami w Hong Kongu. Władze miasta zdecydowały się o wycofaniu kontrowersyjnej ustawy ekstradycyjnej, co spełnia jeden z pięciu postulatów protestujących.
  • W Wielkiej Brytanii Izba Gmin przegłosowała ustawę blokującą bezumowny Brexit 31 października. Wniosek zobowiązuje rząd do starania się o 3-miesięczne odroczenie, jeśli wcześniej nie zostanie osiągnięte porozumienie.
  • Premier Boris Johnson przegrał wniosek o przedterminowe wybory.
  • GBP/USD zamknął wczorajszy dzień na szczytach 1,2250 i od tego czasu niewiele się ruszył.
  • Ropa WTI pozostaje ponad 56 USD/b po imponującym wzroście o prawie 5 proc. w środę. Wczoraj rynek surowcowy korzysta na generalnej poprawie sentymentu wokół perspektyw globalnego wzrostu podsyconego lepszymi danymi z chińskiej gospodarki (PMI).
  • Raport API wskazał na nieoczekiwany wzrost zapasów ropy w ubiegłym tygodniu o 0,4 mln baryłek (prog. -2,6 mln).
żródło:www.comparic.pl

Kantor walutowy w internecie

Kantor internetowy zapewnia użytkownikom dużą wygodę. Wymiana dolara czy euro za pośrednictwem naszego systemu daje wymierne korzyści. Ponadto internetowy kantor realizuje zlecenia od ręki.

Na naszej platformie publikujemy aktualny kurs funta, euro, dolara, a także kurs franka. Jeśli więc interesuje Państwa wymiana walut, kantor internetowy oferuje ją po cenach podanych na stronie. Można sprawdzić kurs dolara w każdej chwili i wymienić go wtedy, gdy jest to najbardziej opłacalne. Co więcej, podane online międzybankowe kursy walut to obraz jedynych kosztów, jakie poniosą Państwo przy wymianie. Kantor internetowy jest szansą, by zyskać dodatkowe oszczędności.

Wymiana funta czy innej waluty na ogół jest zyskowna jedynie dla placówki, która obsługuje transakcję. Często nie można liczyć na dobry kurs euro czy funta. Jeśli sprawdzą Państwo kursy walut online, przelicznik, który my stosujemy na pewno okaże się najlepszy. Wymiana euro nigdy nie była tak korzystna! Doskonale wiemy, jak wysokie mogą być kursy w kantorach internetowych, dlatego umożliwiamy Państwu śledzenie naszej oferty na bieżąco i porównywanie z innymi.

Nasz kantor walutowy w Internecie dba też o prostotę działania. Gdy przejrzą Państwo kursy walut online, kalkulator umożliwi Wam precyzyjne określenie kwoty, której możecie się spodziewać. Poza tym kantory wymiany walut w Internecie w naszym odczuciu powinny jak najbardziej minimalizować ilość działań koniecznych do przeprowadzenia operacji. Kantor Internetowy pozwala zrealizować przelew zagraniczny, posiada prosty interface i w każdym momencie umożliwia wysłanie zapytania do jednego z naszych specjalistów. Zapraszamy do darmowej rejestracji!