Blog

« Wróć


Ciekawostki o monetach

2019-01-02

Pierwsza moneta powstała ponad 2600 lat temu na terenie dzisiejszej Turcji. Natomiast najstarsza moneta polska powstała między 970 a 992 rokiem. Monety zawsze były bite w różnych kształtach. Były monety okrągłe, owalne, prostokątne i nawet wielokąty.
Największą monetą była XVII wieczna moneta ważąca 12 kg, miała ponad 20cm średnicy. Natomiast najmniejsza pochodziła z Aten i miała średnicę 2 mm.
Rosyjski bank centralny na swoje 150-lecie wybił monetę okolicznościową ze złota najwyższej próby, o wadze 5 kg. Jej wartość to 1700 dolarów. Eksperci szacują, że rzeczywista jej wartość jest ok. 120 razy większa.

źródło:artelis.pl/artykuly/36534/Monety---13-ciekawostek-ktorych-mozesz-nie-znac

Kantor Internetowy :

  • Nasz kantor walutowy ma wieloletnie doświadczenie w wymianie walut. Jesteśmy na rynku Polskim od ponad 10 lat.

  • Posiadamy licencję na uslugi płatnicze, które świadczymy. Są one kontrolowane przez Komisję Nadzoru Finansowego ( KNF) co zapewnia bezpieczeństwo transakcji.

  • Naszym klientom oferujemy najszerszy"portfel walutowy " zawierający 10 topowych walut do wymiany.

  • Na naszej platformie możesz samodzielnie dokonać wymiany waluty dzięki prostemu interfejsu. Bez zbędnego dzwonienia do konsultanta z obsługą i czekaniem na połączenie.

  • Oferujemy darmową usługę "Twój kurs" za pomocą której wymienisz walutę po takim kursie jaki chcesz.

  • Jesteśmy dla naszych klientów, wspieramy i pomagamy nie tylko przy obsłudze technicznej. Informujemy na bieżąco o problemach technicznych w poszczególnych bankach jak również świętach lub dniach wolnych w innych krajach.

  • Jesteśmy specjalistami w wymianie walut. Załóż darmowe konto i przekonaj się ile możesz zaoszczędzić.