Blog

« Wróć


Ciekawostki o euro

2018-10-03

Dziś trochę o euro. Obywatele strefy euro wykonują rocznie 300-400 transakcji gotówkowych dlatego banknoty szybko się zużywają. Francja jest największym użytkownikiem banknotów i monet euro.
Każda z monet ma stronę wspólną (awers) i narodową (rewers), która wskazuje na kraj z jakiego moneta pochodzi. Oczywiście każdy kraj obszaru euro akceptuje wszystkie monety niezależnie od nominału i strony narodowej.
Jeśli zdecydujemy się na przyjęcie euro, będziemy musieli zmienić konstytucję. Chodzi o artykuł 227, który mówi o tym, że NBP przysługuje wyłączne prawo emisji pieniądza i realizacji polityki pieniężnej. Po wejściu do strefy euro funkcje te przejmie EBC.

źródło: www.twojaeuropa.pl/3961/ciekawostki-o-euro-czyli-to-czego-na-pewno-nie-wiesz-o-europejskiej-walucie

Kantor Internetowy :

  • Nasz kantor walutowy ma wieloletnie doświadczenie w wymianie walut. Jesteśmy na rynku Polskim od ponad 10 lat.

  • Posiadamy licencję na uslugi płatnicze, które świadczymy. Są one kontrolowane przez Komisję Nadzoru Finansowego ( KNF) co zapewnia bezpieczeństwo transakcji.

  • Naszym klientom oferujemy najszerszy"portfel walutowy " zawierający 10 topowych walut do wymiany.

  • Na naszej platformie możesz samodzielnie dokonać wymiany waluty dzięki prostemu interfejsu. Bez zbędnego dzwonienia do konsultanta z obsługą i czekaniem na połączenie.

  • Oferujemy darmową usługę "Twój kurs" za pomocą której wymienisz walutę po takim kursie jaki chcesz.

  • Jesteśmy dla naszych klientów, wspieramy i pomagamy nie tylko przy obsłudze technicznej. Informujemy na bieżąco o problemach technicznych w poszczególnych bankach jak również świętach lub dniach wolnych w innych krajach.

  • Jesteśmy specjalistami w wymianie walut. Załóż darmowe konto i przekonaj się ile możesz zaoszczędzić.