Blog

« Wróć


Brexit: Theresa May na początku czerwca powróci do Parlamentu z projektem ustawy

2019-05-15

https://comparic.xyz/uploads/2016/10/Theresa-May-cc-uk-218x150.jpg

Theresa May zamierza złożyć w Parlamencie projekt ustawy (Withdrawal Agreement Bill), który prawnie unormuje “rozwód” z UE.

Do Wielkiej Brytanii, 3-go czerwca ma przybyć z wizytą Donald Trump.Pośpiech ze złożeniem projektu ustawy jest niezbędny, jeśli jego ewentualne wprowadzenie w życie ma mieć miejsce przed okresem wakacyjnym rozpoczynającym się w lipcu, podczas którego nie odbywają się głosowania.

Jak mówił sekretarz ds. Brexitu, Steve Barclay: “Nadszedł czas, aby Parlament podjął decyzję. Kraj musi iść do przodu. Biznes musi mieć pewność.”

Grząski grunt

Wchodząc do Parlamentu z projektem ustawy “Brexitowej”, Theresa May wstępuje na grząski grunt. Jeśli bowiem nie zostanie on przegłosowany, brytyjska premier nie może z nim wrócić bez zakończenia sesji parlamentarnej i rozpoczęcia nowej. To z kolei wymagałoby weryfikacji umowy ze wspierającą rząd partią Demokratyczną Partią Unionistyczną z Irlandii Północnej. Unioniści niezmiennie chcą ochrony irlandzkiego backstopu i uważają, że jeśli May nie zaproponuje rozwiązania, które ją zapewnia, umowa jest dla nich nie do przyjęcia.

Ponadto, zwiększyłaby się również perspektywa porażki w głosowaniu nad rządowym programem legislacyjnym. W praktyce, niemal pewny byłby wybór nowego premiera UK. Co prawda, nowy premier nie zyskałby większych szans na wynegocjowanie umowy w Parlamencie, jednak bez zastąpienia Theresy May, nie ma możliwości ogłoszenia nowego referendum i potencjalnego pozostania UK w Unii, na czym zależy wielu Laburzystom.

żródło:www.comparic.pl

Kantor walutowy w internecie

Kantor internetowy zapewnia użytkownikom dużą wygodę. Wymiana dolara czy euro za pośrednictwem naszego systemu daje wymierne korzyści. Ponadto internetowy kantor realizuje zlecenia od ręki.

Na naszej platformie publikujemy aktualny kurs funta, euro, dolara, a także kurs franka. Jeśli więc interesuje Państwa wymiana walut, kantor internetowy oferuje ją po cenach podanych na stronie. Można sprawdzić kurs dolara w każdej chwili i wymienić go wtedy, gdy jest to najbardziej opłacalne. Co więcej, podane online międzybankowe kursy walut to obraz jedynych kosztów, jakie poniosą Państwo przy wymianie. Kantor internetowy jest szansą, by zyskać dodatkowe oszczędności.

Wymiana funta czy innej waluty na ogół jest zyskowna jedynie dla placówki, która obsługuje transakcję. Często nie można liczyć na dobry kurs euro czy funta. Jeśli sprawdzą Państwo kursy walut online, przelicznik, który my stosujemy na pewno okaże się najlepszy. Wymiana euro nigdy nie była tak korzystna! Doskonale wiemy, jak wysokie mogą być kursy w kantorach internetowych, dlatego umożliwiamy Państwu śledzenie naszej oferty na bieżąco i porównywanie z innymi.

Nasz kantor walutowy w Internecie dba też o prostotę działania. Gdy przejrzą Państwo kursy walut online, kalkulator umożliwi Wam precyzyjne określenie kwoty, której możecie się spodziewać. Poza tym kantory wymiany walut w Internecie w naszym odczuciu powinny jak najbardziej minimalizować ilość działań koniecznych do przeprowadzenia operacji. Kantor Internetowy pozwala zrealizować przelew zagraniczny, posiada prosty interface i w każdym momencie umożliwia wysłanie zapytania do jednego z naszych specjalistów. Zapraszamy do darmowej rejestracji!