Blog

« Wróć


Brexit: Sąd Najwyższy wyda dziś orzeczenie ws. zawieszenia parlamentu

2019-09-24

BREXIT/GBP

Dziś poznamy decyzję Sądu Najwyższego w Londynie, który orzeknie w sprawie zawieszenia parlamentu przez premiera Borisa Johnsona, na które zgodę wydała królowa Elżbieta II.

Wcześniej Najwyższy Sąd Apelacyjny w Szkocji orzekł, iż decyzja ta była bezprawna. Pozostaje pytanie, co zrobi Johnson po wydaniu dzisiejszego orzeczenia.

Zawieszenie prac parlamentu miało na celu uniemożliwienie działań opozycji, która nie chcę dopuścić do Brexitu bez porozumienia. Johnson natomiast w dalszym ciagu powtarza, że ​​jego priorytetem jest uzyskanie umowy dot. Brexitu, a nie odejście 31 października bez niej, jednakże wciąż nie bierze pod uwagę możliwości kolejnego przesunięcia daty rozwodu.

Twardy orzech do zgryzienia dla Sądu

Jeśli Sąd Najwyższy stwierdzi, że Johnsona złamał prawo doprowadzając do zawieszenia parlamentu, mógłby przez to zostać zmuszony do odwołania władzy ustawodawczej.

Zyskaliby na tym przeciwnicy hard-Brexitu, którzy mogliby pokrzyżować plany obecnego premiera, który zobowiązał się wyprowadzić kraj z Unii Europejskiej do końca października, z porozumieniem lub bez.

Jednak mieszane wiadomości od ministrów i prawników rządowych jeszcze bardziej pogmatwają sprawę, jeśli sąd nie chcąc się “wychylać”, nie wyda ostatecznego postanowienia, a zamiast tego wyda proste oświadczenie, że zawieszenie było „niezgodne z prawem”.

Władza sądownicza znalazła się w trudnym położeniu, ponieważ sąd najwyższy Wielkiej Brytanii musi rozstrzygać kwestie polityczne, a to coś od czego zwykł się uchylać.

Z wydaniem orzeczenia w tej sprawie nie miał natomiast problemu szkocki sąd, który jasno stwierdził, że Johnson próbuje utrudnić proces legislacyjny i parlament powinien zostać odwołany.

Adwokat rządu stwierdził, że zastosuje się do wydanego przez sąd wyroku. „Organ wykonawczy przestrzega prawa i jeśli sąd powie nam, jakie jest prawo, zajmiemy się tym” – mówił Richard Keen.

żródło:www.comparic.pl

Kantor walutowy w internecie

Kantor internetowy zapewnia użytkownikom dużą wygodę. Wymiana dolara czy euro za pośrednictwem naszego systemu daje wymierne korzyści. Ponadto internetowy kantor realizuje zlecenia od ręki.

Na naszej platformie publikujemy aktualny kurs funta, euro, dolara, a także kurs franka. Jeśli więc interesuje Państwa wymiana walut, kantor internetowy oferuje ją po cenach podanych na stronie. Można sprawdzić kurs dolara w każdej chwili i wymienić go wtedy, gdy jest to najbardziej opłacalne. Co więcej, podane online międzybankowe kursy walut to obraz jedynych kosztów, jakie poniosą Państwo przy wymianie. Kantor internetowy jest szansą, by zyskać dodatkowe oszczędności.

Wymiana funta czy innej waluty na ogół jest zyskowna jedynie dla placówki, która obsługuje transakcję. Często nie można liczyć na dobry kurs euro czy funta. Jeśli sprawdzą Państwo kursy walut online, przelicznik, który my stosujemy na pewno okaże się najlepszy. Wymiana euro nigdy nie była tak korzystna! Doskonale wiemy, jak wysokie mogą być kursy w kantorach internetowych, dlatego umożliwiamy Państwu śledzenie naszej oferty na bieżąco i porównywanie z innymi.

Nasz kantor walutowy w Internecie dba też o prostotę działania. Gdy przejrzą Państwo kursy walut online, kalkulator umożliwi Wam precyzyjne określenie kwoty, której możecie się spodziewać. Poza tym kantory wymiany walut w Internecie w naszym odczuciu powinny jak najbardziej minimalizować ilość działań koniecznych do przeprowadzenia operacji. Kantor Internetowy pozwala zrealizować przelew zagraniczny, posiada prosty interface i w każdym momencie umożliwia wysłanie zapytania do jednego z naszych specjalistów. Zapraszamy do darmowej rejestracji!