Blog

« Wróć


Złotówka w latach 50-tych

2018-12-17

W dniu 30 października 1950 roku wprowadzono nowe banknoty i monety z data emisji 1 lipca 1948 roku. Była to część gruntowej reformy walutowej będącej elementem umacniania systemu stalinowskiego. Towarzyszyła temu denominacja, która pozbawiła Polaków znacznej części oszczędności. Zrównano kurs złotówki z rublem i zakazano posiadania złota i waluty obcej.


Banknoty otrzymały żargonowe nazwy - stuzłotówka znana była jako „paczka” lub „tatuś”. Pod koniec lat 50 banknoty 2, 5 i 10-złotowych wymienione były na monety. A w czerwcu 1966 roku wprowadzono najdroższy w produkcji banknot 1000 zł, w żargonie zwany „patyk”, „kafel” czy „koło”.


źródło: histmag.org/Krotka-historia-zlotowki-9751;4

Kantor Internetowy :

  • Nasz kantor walutowy ma wieloletnie doświadczenie w wymianie walut. Jesteśmy na rynku Polskim od ponad 10 lat.

  • Posiadamy licencję na uslugi płatnicze, które świadczymy. Są one kontrolowane przez Komisję Nadzoru Finansowego ( KNF) co zapewnia bezpieczeństwo transakcji.

  • Naszym klientom oferujemy najszerszy"portfel walutowy " zawierający 10 topowych walut do wymiany.

  • Na naszej platformie możesz samodzielnie dokonać wymiany waluty dzięki prostemu interfejsu. Bez zbędnego dzwonienia do konsultanta z obsługą i czekaniem na połączenie.

  • Oferujemy darmową usługę "Twój kurs" za pomocą której wymienisz walutę po takim kursie jaki chcesz.

  • Jesteśmy dla naszych klientów, wspieramy i pomagamy nie tylko przy obsłudze technicznej. Informujemy na bieżąco o problemach technicznych w poszczególnych bankach jak również świętach lub dniach wolnych w innych krajach.

  • Jesteśmy specjalistami w wymianie walut. Załóż darmowe konto i przekonaj się ile możesz zaoszczędzić.