Blog

« Wróć


Wojna handlowa: Negocjacje USA i UE w martwym punkcie

2019-05-30

USA-UE-flags

USA nie są gotowe na podjęcie negocjacji?

Zerwanie rozmów handlowych i eskalacja wojny handlowej z Chinami nie sprzyja negocjacjom ze Starym Kontynentem. Dodatkowo, Trump w celu zrekompensowania interesów rolnych Ameryki potrzebuje szybkiego porozumienia z Japonią.

Jeśli chodzi o Europę, niektórzy oficjele ze Stanów Zjednoczonych jako oznakę większych przeszkód strukturalnych w umowie postrzegają podział partii centroprawicowych i centrolewicowych wywodzących się z głównego nurtu. Ponadto, gospodarka europejska boryka się z wieloma trudnościami.

Sprzeczne interesy Francji i Niemiec

Dwie największe gospodarki europejskie, Francja i Niemcy w ramach umowy z USA chcą zadbać o własne interesy. Francuzi nie chcą, by rolnictwo podlegało negocjacjom z USA, na co nie zamierza godzić się Kongres.

Z kolei Niemcy w rozmowach dwustronnych próbowali przeforsować plan obniżenia taryf samochodowych po obu stronach Atlantyku do zera. Jednakże osoby zaznajomione z negocjacjami twierdzą, iż pomysł ten został odrzucony przez Trumpa.

Amerykańskie cła na auta i części spotkałyby się z odwetem, twierdzą unijni urzędnicy. Jeszcze w styczniu mówiło się o 20 mld euro taryf importowych na produkty z USA.

Kurs euro osuwa się trzy dni z rzędu

Notowania euro do dolara tracą od początku tygodnia. Dziś kurs znalazł się na wczorajszych minimach i nieznacznie odbija.

Rozejm między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejska w wojnie handlowej został zawarty 25 lipca w Ogrodzie Różanym. Wtedy też oczyszczona została droga negocjacji nowej umowy handlowej, jednakże od tego czasu rozmowy nie posunęły się zbyt daleko i wydają się zmierzać do nikąd. Obie strony borykają się przy tym z innymi problemami.

żródło:www.comparic.pl

Kantor walutowy w internecie

Kantor internetowy zapewnia użytkownikom dużą wygodę. Wymiana dolara czy euro za pośrednictwem naszego systemu daje wymierne korzyści. Ponadto internetowy kantor realizuje zlecenia od ręki.

Na naszej platformie publikujemy aktualny kurs funta, euro, dolara, a także kurs franka. Jeśli więc interesuje Państwa wymiana walut, kantor internetowy oferuje ją po cenach podanych na stronie. Można sprawdzić kurs dolara w każdej chwili i wymienić go wtedy, gdy jest to najbardziej opłacalne. Co więcej, podane online międzybankowe kursy walut to obraz jedynych kosztów, jakie poniosą Państwo przy wymianie. Kantor internetowy jest szansą, by zyskać dodatkowe oszczędności.

Wymiana funta czy innej waluty na ogół jest zyskowna jedynie dla placówki, która obsługuje transakcję. Często nie można liczyć na dobry kurs euro czy funta. Jeśli sprawdzą Państwo kursy walut online, przelicznik, który my stosujemy na pewno okaże się najlepszy. Wymiana euro nigdy nie była tak korzystna! Doskonale wiemy, jak wysokie mogą być kursy w kantorach internetowych, dlatego umożliwiamy Państwu śledzenie naszej oferty na bieżąco i porównywanie z innymi.

Nasz kantor walutowy w Internecie dba też o prostotę działania. Gdy przejrzą Państwo kursy walut online, kalkulator umożliwi Wam precyzyjne określenie kwoty, której możecie się spodziewać. Poza tym kantory wymiany walut w Internecie w naszym odczuciu powinny jak najbardziej minimalizować ilość działań koniecznych do przeprowadzenia operacji. Kantor Internetowy pozwala zrealizować przelew zagraniczny, posiada prosty interface i w każdym momencie umożliwia wysłanie zapytania do jednego z naszych specjalistów. Zapraszamy do darmowej rejestracji!

Współpracujemy ze wszystkimi bankami w Polsce - Bezpłatne przelewy do 9 banków

Alior
BZWBK
ING
Inteligo
T - Mobile
Millenium
BGŻ BNP
PKO BP
Raiffeisen