Blog

« Wróć


Wojna handlowa: Co może zyskać na jej eskalacji?

2019-06-14

CHINA/USA

Wojna handlowa na linii USA – Chiny trwa w najlepsze i nic nie wskazuje na jej rychłe zakończenie.

W tym tygodniu, Donald Trump ujawnił dziennikarzom w Białym Domu, że może nałożyć cła znacznie wyższe niż 25% na chińskie towary o wartości 300 mld dolarów. Jak powiedział Prezydent USA: “Nigdy nie dostaliśmy z Chin nawet 10 centów, a teraz dostajemy dużo pieniędzy.”

Donald Trump grozi podwyższeniem ceł na chińskie towary, a druga strona zarzeka się, że “będzie walczyć do końca”. Gdzie mogą czaić się okazje w przypadku niekorzystnego scenariusza?

Potencjał wzrostu zmienności kursów walut

Trump liczy na spotkanie z prezydentem Chin, Xi Jinpingiem, które miałoby się odbycie na szczycie grupy G20 w Japonii jeszcze w tym miesiącu. Analitycy nie liczą jednak na porozumienie po tym spotkaniu. Jak komentuje Adam Margolis z Citi Private Bank w Singapurze: „Niektóre różnice między obiema stronami są wyraźnie trudne do naprawienia”. Margolis oczekuje wzrostu zmienności kursów walut wraz z osłabieniem optymizmu odnośnie zawarcia umowy handlowej na szczycie G20.

Z kolei Sameer Goel z Deutsche Banku (Singapur) w przypadku załamania rozmów oczekuje osłabienia chińskiego juana (CNY). Możliwe byłoby wtedy przełamanie poziomu 7 juanów za dolara. „Jeśli łatwiej będzie spełnić warunki finansowe jako reakcję polityczną w złym scenariuszu, [chińskie] władze będą skłonne pozwolić, by tak się stało – jednak będą chciały sobie z tym poradzić, żaden rząd nie chce nieuporządkowanej deprecjacji” – powiedział Goel.

żródło:www.comparic.pl

Kantor walutowy w internecie

Kantor internetowy zapewnia użytkownikom dużą wygodę. Wymiana dolara czy euro za pośrednictwem naszego systemu daje wymierne korzyści. Ponadto internetowy kantor realizuje zlecenia od ręki.

Na naszej platformie publikujemy aktualny kurs funta, euro, dolara, a także kurs franka. Jeśli więc interesuje Państwa wymiana walut, kantor internetowy oferuje ją po cenach podanych na stronie. Można sprawdzić kurs dolara w każdej chwili i wymienić go wtedy, gdy jest to najbardziej opłacalne. Co więcej, podane online międzybankowe kursy walut to obraz jedynych kosztów, jakie poniosą Państwo przy wymianie. Kantor internetowy jest szansą, by zyskać dodatkowe oszczędności.

Wymiana funta czy innej waluty na ogół jest zyskowna jedynie dla placówki, która obsługuje transakcję. Często nie można liczyć na dobry kurs euro czy funta. Jeśli sprawdzą Państwo kursy walut online, przelicznik, który my stosujemy na pewno okaże się najlepszy. Wymiana euro nigdy nie była tak korzystna! Doskonale wiemy, jak wysokie mogą być kursy w kantorach internetowych, dlatego umożliwiamy Państwu śledzenie naszej oferty na bieżąco i porównywanie z innymi.

Nasz kantor walutowy w Internecie dba też o prostotę działania. Gdy przejrzą Państwo kursy walut online, kalkulator umożliwi Wam precyzyjne określenie kwoty, której możecie się spodziewać. Poza tym kantory wymiany walut w Internecie w naszym odczuciu powinny jak najbardziej minimalizować ilość działań koniecznych do przeprowadzenia operacji. Kantor Internetowy pozwala zrealizować przelew zagraniczny, posiada prosty interface i w każdym momencie umożliwia wysłanie zapytania do jednego z naszych specjalistów. Zapraszamy do darmowej rejestracji!

Współpracujemy ze wszystkimi bankami w Polsce - Bezpłatne przelewy do 9 banków

Alior
BZWBK
ING
Inteligo
T - Mobile
Millenium
BGŻ BNP
PKO BP
Raiffeisen