Blog

« Wróć


Wielka Brytania: Słaby odczyt PKB i produkcji dóbr w fabrykach

2019-06-10

PKB/UK

Słabe dane z Wielkiej Brytanii

Office for National Statistics z Wielkiej Brytanii opublikował o godzinie 10:30 dane dotyczące wzrostu gospodarczego (PKB) i produkcji dóbr w fabrykach.

PKB (m/m): -0,4%, oczekiwano: -0,1%, poprzednio: -0,1%

PKB (kw./kw.): 0,3%, poprzednio: 0,5%

PKB (r/r): 1,3%, poprzednio: 1,8%

Finalny odczyt PKB w ujęciu miesięcznym okazał być jeszcze gorszy niż prognozy ekonomistów zakładające spadek o -0,1%.

Poza danymi dotyczącymi PKB, opublikowany przez ONS został jeszcze wskaźnik produkcji dóbr w fabrykach. Odczyt za miesiąc kwiecień negatywnie zaskoczył inwestorów i wyniósł zaledwie -3,9%. Oczekiwano 1-,1%, przy poprzednim wyniku na poziomie 0,9%.

Kurs funta reaguje na odczyt PKB osłabieniem.

żródło:www.comparic.pl

Kantor walutowy w internecie

Kantor internetowy zapewnia użytkownikom dużą wygodę. Wymiana dolara czy euro za pośrednictwem naszego systemu daje wymierne korzyści. Ponadto internetowy kantor realizuje zlecenia od ręki.

Na naszej platformie publikujemy aktualny kurs funta, euro, dolara, a także kurs franka. Jeśli więc interesuje Państwa wymiana walut, kantor internetowy oferuje ją po cenach podanych na stronie. Można sprawdzić kurs dolara w każdej chwili i wymienić go wtedy, gdy jest to najbardziej opłacalne. Co więcej, podane online międzybankowe kursy walut to obraz jedynych kosztów, jakie poniosą Państwo przy wymianie. Kantor internetowy jest szansą, by zyskać dodatkowe oszczędności.

Wymiana funta czy innej waluty na ogół jest zyskowna jedynie dla placówki, która obsługuje transakcję. Często nie można liczyć na dobry kurs euro czy funta. Jeśli sprawdzą Państwo kursy walut online, przelicznik, który my stosujemy na pewno okaże się najlepszy. Wymiana euro nigdy nie była tak korzystna! Doskonale wiemy, jak wysokie mogą być kursy w kantorach internetowych, dlatego umożliwiamy Państwu śledzenie naszej oferty na bieżąco i porównywanie z innymi.

Nasz kantor walutowy w Internecie dba też o prostotę działania. Gdy przejrzą Państwo kursy walut online, kalkulator umożliwi Wam precyzyjne określenie kwoty, której możecie się spodziewać. Poza tym kantory wymiany walut w Internecie w naszym odczuciu powinny jak najbardziej minimalizować ilość działań koniecznych do przeprowadzenia operacji. Kantor Internetowy pozwala zrealizować przelew zagraniczny, posiada prosty interface i w każdym momencie umożliwia wysłanie zapytania do jednego z naszych specjalistów. Zapraszamy do darmowej rejestracji!

Współpracujemy ze wszystkimi bankami w Polsce - Bezpłatne przelewy do 9 banków

Alior
BZWBK
ING
Inteligo
T - Mobile
Millenium
BGŻ BNP
PKO BP
Raiffeisen