Blog

« Wróć


UK: Sektor usług w czerwcu bliski stagnacji. Funt do dolara na nowych minimach

2019-07-03

Uk/Brexit

Sektor usługowy zbliża się do stagnacji

Punktualnie o godzinie 10:30 poznaliśmy najnowsze, czerwcowe rezultaty usługowego wskaźnika PMI z Wielkiej Brytanii. Jak wynika z publikacji IHS Markit i CIPS, po bardzo słabych danych z sektora przemysłowego i budowlanego, które poznaliśmy na przestrzeni ostatnich dwóch dni, publikacja z sektora usługowego również nie zachwyca.

“Bliski stagnacji wynik PMI w sektorze usług, w czerwcu br. jest jednym z najgorszych rezultatów w ostatniej dekadzie i osuwa się po stromych spadkach zarówno w produkcji, jak i budownictwie. Łącznie badania PMI wskazują, że gospodarka osunęła się po raz pierwszy od lipca 2016 r. i był to drugi najsilniejszy spadek wydajności od czasu światowego kryzysu finansowego w kwietniu 2009 r.” – komentował Chris Williamson, główny ekonomista w IHS Markit.

Sezonowo dopasowany wskaźnik aktywności gospodarczej PMI przygotowany przez IHS Markit / CIPS dla Wielkiej Brytanii w sektorze usług wykazał w czerwcu poziom 50,2, a zatem spadł z poziomu z 51,0 odnotowanego w maju i był najniższy od trzech miesięcy. Co więcej, indeks uplasował się jedynie nieznacznie powyżej poziomu 50,0 bez zmian, a zatem zasygnalizował, że działalność gospodarcza była w czerwcu bliska stagnacji.

żródło:www.comparic.pl

Kantor walutowy w internecie

Kantor internetowy zapewnia użytkownikom dużą wygodę. Wymiana dolara czy euro za pośrednictwem naszego systemu daje wymierne korzyści. Ponadto internetowy kantor realizuje zlecenia od ręki.

Na naszej platformie publikujemy aktualny kurs funta, euro, dolara, a także kurs franka. Jeśli więc interesuje Państwa wymiana walut, kantor internetowy oferuje ją po cenach podanych na stronie. Można sprawdzić kurs dolara w każdej chwili i wymienić go wtedy, gdy jest to najbardziej opłacalne. Co więcej, podane online międzybankowe kursy walut to obraz jedynych kosztów, jakie poniosą Państwo przy wymianie. Kantor internetowy jest szansą, by zyskać dodatkowe oszczędności.

Wymiana funta czy innej waluty na ogół jest zyskowna jedynie dla placówki, która obsługuje transakcję. Często nie można liczyć na dobry kurs euro czy funta. Jeśli sprawdzą Państwo kursy walut online, przelicznik, który my stosujemy na pewno okaże się najlepszy. Wymiana euro nigdy nie była tak korzystna! Doskonale wiemy, jak wysokie mogą być kursy w kantorach internetowych, dlatego umożliwiamy Państwu śledzenie naszej oferty na bieżąco i porównywanie z innymi.

Nasz kantor walutowy w Internecie dba też o prostotę działania. Gdy przejrzą Państwo kursy walut online, kalkulator umożliwi Wam precyzyjne określenie kwoty, której możecie się spodziewać. Poza tym kantory wymiany walut w Internecie w naszym odczuciu powinny jak najbardziej minimalizować ilość działań koniecznych do przeprowadzenia operacji. Kantor Internetowy pozwala zrealizować przelew zagraniczny, posiada prosty interface i w każdym momencie umożliwia wysłanie zapytania do jednego z naszych specjalistów. Zapraszamy do darmowej rejestracji!