Blog

« Wróć


Trump zaostrza konflikt na kolejnym froncie. Nowe sankcje USA nałożone na Turcję

2019-06-19

trump/turkey

Turcja bez F-35 i z kolejnymi sankcjami

Administracja Donalda Trumpa rozważa nałożenie trzech nowych pakietów sankcji chcąc ukarać Turcję za zakup rosyjskiego systemu przeciwrakietowego S-400. Jak wynika z informacji Bloomberga, najostrzejsze sankcje nałożone przez Stany Zjednoczone mogłyby jeszcze mocniej pogrążyć znajdującą się już w sporych tarapatach turecką gospodarkę.

Niezależnie od tego jakie opcje obecnie rozważa amerykańska administracja, uzupełnią one wcześniejsze ostrzeżenia odcięcia Turków od dostaw odrzutowców F-35, jeżeli prezydent Recep Tayyip Erdogan nie zrezygnuje z dalszych zakupów systemów militarnych od Rosjan.

Według najnowszych informacji, sankcje miałyby zostać wycelowane w kilka przedsiębiorstw reprezentujących sektor obronny Turcji w ramach programu CAATSA, który dotyczy sankcji i ograniczeń działalności biznesowych prowadzonych z firmami rosyjskimi. Nałożenie takiego ograniczenia uniemożliwi lokalnym firmom kupowanie amerykańskich podzespołów lub sprzedawanie produktów na terenie Stanów Zjednoczonych.

Obecne napięcie na kolejnym froncie pokazuje, że Stany Zjednoczone na poważnie traktują wojnę handlową oraz uzmysławia, jak bardzo stosunki USA i Turcji (dwóch sojuszników NATO) pogorszyły się w ostatnich latach. Donald Trump nie chce podejmować żadnych decyzji przed szczytem G20 w Japonii zaplanowanym na przyszły weekend gdzie spotka się z Erdoganem, jednak według nieoficjalnych informacji sankcje mogłyby zostać wdrożone już od lipca.

żródło:www.comparic.pl

Kantor walutowy w internecie

Kantor internetowy zapewnia użytkownikom dużą wygodę. Wymiana dolara czy euro za pośrednictwem naszego systemu daje wymierne korzyści. Ponadto internetowy kantor realizuje zlecenia od ręki.

Na naszej platformie publikujemy aktualny kurs funta, euro, dolara, a także kurs franka. Jeśli więc interesuje Państwa wymiana walut, kantor internetowy oferuje ją po cenach podanych na stronie. Można sprawdzić kurs dolara w każdej chwili i wymienić go wtedy, gdy jest to najbardziej opłacalne. Co więcej, podane online międzybankowe kursy walut to obraz jedynych kosztów, jakie poniosą Państwo przy wymianie. Kantor internetowy jest szansą, by zyskać dodatkowe oszczędności.

Wymiana funta czy innej waluty na ogół jest zyskowna jedynie dla placówki, która obsługuje transakcję. Często nie można liczyć na dobry kurs euro czy funta. Jeśli sprawdzą Państwo kursy walut online, przelicznik, który my stosujemy na pewno okaże się najlepszy. Wymiana euro nigdy nie była tak korzystna! Doskonale wiemy, jak wysokie mogą być kursy w kantorach internetowych, dlatego umożliwiamy Państwu śledzenie naszej oferty na bieżąco i porównywanie z innymi.

Nasz kantor walutowy w Internecie dba też o prostotę działania. Gdy przejrzą Państwo kursy walut online, kalkulator umożliwi Wam precyzyjne określenie kwoty, której możecie się spodziewać. Poza tym kantory wymiany walut w Internecie w naszym odczuciu powinny jak najbardziej minimalizować ilość działań koniecznych do przeprowadzenia operacji. Kantor Internetowy pozwala zrealizować przelew zagraniczny, posiada prosty interface i w każdym momencie umożliwia wysłanie zapytania do jednego z naszych specjalistów. Zapraszamy do darmowej rejestracji!

Współpracujemy ze wszystkimi bankami w Polsce - Bezpłatne przelewy do 9 banków

Alior
BZWBK
ING
Inteligo
T - Mobile
Millenium
BGŻ BNP
PKO BP
Raiffeisen