Blog

« Wróć


Trump zachęca Brytyjczyków do Brexitu i proponuje umowę handlową

2019-06-04

D.Trump

Donald Trump pojawił się z wizytą w Londynie, gdzie spotkał się między innymi z królową Elżbietą II.

Zanim jednak pojawił się na bankiecie, przekazał Brytyjczykom wiadomość na Twitterze dotyczącą Brexitu.

Biały Dom w wydanym oświadczeniu stwierdził, że prezydent popiera Brexit

„realizowany w sposób, który nie wpłynie na globalną stabilność gospodarczą i finansową, a jednocześnie zapewni niezależność Wielkiej Brytanii”.

Opuszczenie UE przez Wielką Brytanię wciąż się przeciąga, a ponadto swoją rezygnację zapowiedziała Theresa May, premier UK, której celem było przeprowadzenie “rozwodu”. Amerykański prezydent wizytujący Londyn jest widocznie zniecierpliwiony tym faktem. Wczoraj wezwał Brytyjczyków do zrzucenia “kajdan” członkostwa w Unii Europejskiej i zadeklarował chęć zawarcia umowy handlowej.

Boris Johnson faworytem Trumpa

Dziś będzie miało miejsce spotkanie Trumpa z Theresą May, a także brytyjskimi biznesmenami. Warto zauważyć, że Trump nie popiera działań obecnej brytyjskiej premier, uważa bowiem, że umowa z UE mogłaby ograniczyć ewentualne porozumienie handlowe z USA, które byłoby o wiele szersze w przypadku hard Brexitu.

Mając na uwadze powyższe, faworytem Donalda Trumpa na nowego premiera jest obecnie Boris Johnson, były sekretarz spraw zagranicznych, który w przypadku konieczności zobowiązał się do wyprowadzenia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez żadnych zobowiązań.

W przypadku wspólnej konferencji prasowej Theresy May i Donalda Trumpa istnieje szansa, na odniesienie amerykańskiego prezydenta do brytyjskiej polityki, a uwagi mogą okazać się kontrowersyjne. Jak na razie nie wiadomo jeszcze czy Trump spotka się z Johnsonem i Faragem. Gdyby jednak miało do tego dojść, dzisiejsze popołudnie stanowi najbardziej prawdopodobny termin.

żródło:www.comparic.pl

Kantor walutowy w internecie

Kantor internetowy zapewnia użytkownikom dużą wygodę. Wymiana dolara czy euro za pośrednictwem naszego systemu daje wymierne korzyści. Ponadto internetowy kantor realizuje zlecenia od ręki.

Na naszej platformie publikujemy aktualny kurs funta, euro, dolara, a także kurs franka. Jeśli więc interesuje Państwa wymiana walut, kantor internetowy oferuje ją po cenach podanych na stronie. Można sprawdzić kurs dolara w każdej chwili i wymienić go wtedy, gdy jest to najbardziej opłacalne. Co więcej, podane online międzybankowe kursy walut to obraz jedynych kosztów, jakie poniosą Państwo przy wymianie. Kantor internetowy jest szansą, by zyskać dodatkowe oszczędności.

Wymiana funta czy innej waluty na ogół jest zyskowna jedynie dla placówki, która obsługuje transakcję. Często nie można liczyć na dobry kurs euro czy funta. Jeśli sprawdzą Państwo kursy walut online, przelicznik, który my stosujemy na pewno okaże się najlepszy. Wymiana euro nigdy nie była tak korzystna! Doskonale wiemy, jak wysokie mogą być kursy w kantorach internetowych, dlatego umożliwiamy Państwu śledzenie naszej oferty na bieżąco i porównywanie z innymi.

Nasz kantor walutowy w Internecie dba też o prostotę działania. Gdy przejrzą Państwo kursy walut online, kalkulator umożliwi Wam precyzyjne określenie kwoty, której możecie się spodziewać. Poza tym kantory wymiany walut w Internecie w naszym odczuciu powinny jak najbardziej minimalizować ilość działań koniecznych do przeprowadzenia operacji. Kantor Internetowy pozwala zrealizować przelew zagraniczny, posiada prosty interface i w każdym momencie umożliwia wysłanie zapytania do jednego z naszych specjalistów. Zapraszamy do darmowej rejestracji!

Współpracujemy ze wszystkimi bankami w Polsce - Bezpłatne przelewy do 9 banków

Alior
BZWBK
ING
Inteligo
T - Mobile
Millenium
BGŻ BNP
PKO BP
Raiffeisen