Blog

« Wróć


Rośnie ryzyko hard Brexitu. Kurs funta (GBP) może ucierpieć

2019-07-26

brexit

UE nie ma ochoty na wznowienie negocjacji

Już w pierwszych dniach urzędowania Borisa Johnsona ,Unia Europejska odrzuciła żądania lepszej umowy dot. Brexitu.

Jeśli żadna ze stron nie ustąpi, Wielka Brytania znajdzie się na dobrej drodze do opuszczenia UE w dniu 31 października, bez porozumienia zapewniającego sprawny handel transgraniczny i uporządkowane rynki. Może to spowodować opóźnienia w portach, niedobory podstawowych dostaw, w tym leków, trudności z transakcjami a nawet recesję.

Boris Johnson koncentruje się na Brexicie

Johnson powiedział, że chce “zmobilizować” personel rządowy do przygotowania się. Praca ma być “najwyższym priorytetem” Michaela Gove’a, a nowy kanclerz skarbu Sajid Javid zapewni “wszelkie niezbędne fundusze”. Biuro premiera zobowiązało się również do przeprowadzenia publicznej kampanii informacyjnej, aby pomóc przygotować naród na możliwość twardego Brexitu.

– Wolałbym, abyśmy opuścili UE z umową. W te negocjacje zaangażujemy się z największą energią, determinacją i w duchu przyjaźni – powiedział Johnson, dodając, że Unia Europejska będzie musiała “przemyśleć swoją obecną odmowę”, aby wznowić rozmowy na temat porozumienia, które udało się osiągnąć w maju, a które Parlament odrzucił trzykrotnie.

Johnson i jego pro-Brexitowi sprzymierzeńcy argumentują, że mechanizm ochronny w przepisach celnych UE na czas nieokreślony blokuje Wielką Brytanię, negując punkt wyjścia ze wspólnoty. UE twierdzi natomiast, że ważne jest unikanie powrotu do punktów kontrolnych na granicy, które mogłyby zaszkodzić pokojowi na wyspie Irlandii.

Byli ministrowie sprzeciwią się przeciwko premierowi?

Okazuje się jednak, że nie tylko wśród unijnych urzędników Boris Johnson ma przeciwników. Brytyjscy posłowie sprzeciwiający się opuszczeniu bloku bez porozumienia otwarcie deklarują, że ich głosy w Izbie Gmin są ważne i mogą oni to powstrzymać.

Scenariusz ten zyskał na prawdopodobieństwie w chwili, gdy nowy premier zwolnił ponad połowę gabinetu swojej poprzedniczki. Bloomberg zauważa, że byli ministrowie mogą czuć się bowiem teraz wyzwoleni, by zbuntować się przeciwko niemu.

Kurs funta pod presja podaży

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPPLN zauważymy, że wskutek wtorkowej i środowej aprecjacji kurs funta znalazł się na najwyższym poziomie od miesiąca. Wzrosty te zatrzymały się jednak w okolicy pokonanej jakiś czas temu linii tendencji wzrostowej, gdzie wczoraj znów pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli tylko opór ten zostanie trwale odrzucony, niewykluczone, że w najbliższym czasie kurs funta znów spadnie.

żródło:www.comparic.pl

Kantor walutowy w internecie

Kantor internetowy zapewnia użytkownikom dużą wygodę. Wymiana dolara czy euro za pośrednictwem naszego systemu daje wymierne korzyści. Ponadto internetowy kantor realizuje zlecenia od ręki.

Na naszej platformie publikujemy aktualny kurs funta, euro, dolara, a także kurs franka. Jeśli więc interesuje Państwa wymiana walut, kantor internetowy oferuje ją po cenach podanych na stronie. Można sprawdzić kurs dolara w każdej chwili i wymienić go wtedy, gdy jest to najbardziej opłacalne. Co więcej, podane online międzybankowe kursy walut to obraz jedynych kosztów, jakie poniosą Państwo przy wymianie. Kantor internetowy jest szansą, by zyskać dodatkowe oszczędności.

Wymiana funta czy innej waluty na ogół jest zyskowna jedynie dla placówki, która obsługuje transakcję. Często nie można liczyć na dobry kurs euro czy funta. Jeśli sprawdzą Państwo kursy walut online, przelicznik, który my stosujemy na pewno okaże się najlepszy. Wymiana euro nigdy nie była tak korzystna! Doskonale wiemy, jak wysokie mogą być kursy w kantorach internetowych, dlatego umożliwiamy Państwu śledzenie naszej oferty na bieżąco i porównywanie z innymi.

Nasz kantor walutowy w Internecie dba też o prostotę działania. Gdy przejrzą Państwo kursy walut online, kalkulator umożliwi Wam precyzyjne określenie kwoty, której możecie się spodziewać. Poza tym kantory wymiany walut w Internecie w naszym odczuciu powinny jak najbardziej minimalizować ilość działań koniecznych do przeprowadzenia operacji. Kantor Internetowy pozwala zrealizować przelew zagraniczny, posiada prosty interface i w każdym momencie umożliwia wysłanie zapytania do jednego z naszych specjalistów. Zapraszamy do darmowej rejestracji!