Blog

« Wróć


Polski złoty względnie stabilny do euro. A jak wygląda kurs dolara i funta w poniedziałek?

2019-07-08

PLN

Kurs złotego PLN

Polski złoty w ubiegłym tygodniu pozostawał względnie stabilny w relacji do euro, reagując głównie na zmiany na głównych parach.

Wśród informacji z minionego tygodnia warto wspomnieć szczególnie o spotkaniu Rady Polityki Pieniężnej, które przebiegło jednak bez większego echa. Prezes Glapiński podczas konferencji prasowej po spotkaniu odczytał fragment projekcji Działu Analiz Ekonomicznych NBP, która zakłada nieco wyższy niż oczekiwano jeszcze w marcu wzrost gospodarczy w 2019 i 2020 roku.

Ma jemu jednak towarzyszyć dość umiarkowana inflacja, która w kolejnych trzech latach powinna znajdować się w celu inflacyjnym lub jego okolicach. Zdaniem prezesa NBP lipcowa projekcja wspiera stabilizację stóp procentowych. Naszym zdaniem, nawet przy stabilnych stopach procentowych w Polsce (co też niekoniecznie musi mieć miejsce) złoty powinien docelowo zyskiwać, w związku z oczekiwanym zwrotem w polityce najważniejszych globalnych banków centralnych.

W tym tygodniu warto zwrócić uwagę przede wszystkim na poniedziałkową publikację projekcji DAE NBP – rzuci ona nieco więcej światła na powody ze względu na które analitycy Narodowego Banku Polskiego spodziewają się umiarkowanej inflacji szczególnie w tym oraz w kolejnych dwóch latach.

Kurs funta GBP

Dochodzą do nas coraz wyraźniejszego sygnały, że niepewność związana z dalszymi losami Brexitu zaczyna wpływać na zaufanie przedsiębiorstw w Wielkiej Brytanii. Wskaźniki aktywności biznesowej PMI w tym kraju spadły poniżej poziomu 50, tym samym ankiety przeprowadzone wśród firm sugerują kurczenie się różnych sektorów brytyjskiej gospodarki. W tym tygodniu dowiemy się, czy spadek zaufania przełożył się na twarde dane makroekonomiczne – w środę poznamy odczyt dynamiki PKB w Zjednoczonym Królestwie w maju i trzech poprzedzających go miesiącach.

Kurs euro EUR

Ogłoszenie kandydatury Christine Lagarde na następczynię Maria Draghiego w fotelu prezesa Europejskiego Banku Centralnego wydaje się zwiastować o pewnej ciągłości w tej instytucji i prawdopodobnie o gołębim podejściu do polityki monetarnej. Z pewnością uważają tak rynki. W środku ubiegłego tygodnia rentowności włoskich obligacji wyraźnie się odbiły, a euro zaczęło tracić jeszcze przed piątkową publikacją o amerykańskim rynku pracy.

Z kolei decyzja o niepodejmowaniu przez Unię Europejską sankcji wobec Włoch za nadmierny deficyt budżetowy wydaje się sygnalizować większe przyzwolenie dla dodatkowych bodźców fiskalnych w UE. Może to – naszym zdaniem – zmniejszyć potrzebę dalszego luzowania polityki monetarnej w strefie euro, co w średnim okresie może wspierać wspólną europejską walutę.

Kurs dolara USD

Stosunkowo pozytywny tydzień dla amerykańskich aktywów został podsumowany przez bardzo dobry odczyt danych z rynku pracy Stanów Zjednoczonych. W porównaniu z „dołkiem” odnotowanym w maju, wskaźnik kreacji miejsc pracy w czerwcu po raz kolejny przekroczył próg 200 tysięcy, a tempo wzrostu realnych wynagrodzeń nadal umiarkowanie przyspiesza. Na ten moment w USA nie widać na horyzoncie widma recesji, ani nawet istotnego spowolnienia.

Po piątkowej publikacji rynek zdecydowanie wycofał się z dotychczasowych oczekiwań, zakładających jedną obniżkę stóp procentowych Fedu o aż 50 punktów bazowych podczas lipcowego spotkania. O ile uważamy, że ze względów politycznych jednorazowa obniżka stóp procentowych w USA jest nieunikniona, nie widzimy odpowiednich warunków do przeprowadzenia w USA pełnego cyklu luzowania polityki monetarnej.

W nadchodzącym tygodniu uwagę rynku przykuje zeznanie prezesa FOMC, Jerome’a Powella, przed amerykańskim Kongresem. Warto będzie sprawdzić, w jakim stopniu dobre odczyty z amerykańskiej gospodarki ograniczą entuzjazm Powella na luźniejszą politykę monetarną.

żródło:www.comparic.pl

Kantor walutowy w internecie

Kantor internetowy zapewnia użytkownikom dużą wygodę. Wymiana dolara czy euro za pośrednictwem naszego systemu daje wymierne korzyści. Ponadto internetowy kantor realizuje zlecenia od ręki.

Na naszej platformie publikujemy aktualny kurs funta, euro, dolara, a także kurs franka. Jeśli więc interesuje Państwa wymiana walut, kantor internetowy oferuje ją po cenach podanych na stronie. Można sprawdzić kurs dolara w każdej chwili i wymienić go wtedy, gdy jest to najbardziej opłacalne. Co więcej, podane online międzybankowe kursy walut to obraz jedynych kosztów, jakie poniosą Państwo przy wymianie. Kantor internetowy jest szansą, by zyskać dodatkowe oszczędności.

Wymiana funta czy innej waluty na ogół jest zyskowna jedynie dla placówki, która obsługuje transakcję. Często nie można liczyć na dobry kurs euro czy funta. Jeśli sprawdzą Państwo kursy walut online, przelicznik, który my stosujemy na pewno okaże się najlepszy. Wymiana euro nigdy nie była tak korzystna! Doskonale wiemy, jak wysokie mogą być kursy w kantorach internetowych, dlatego umożliwiamy Państwu śledzenie naszej oferty na bieżąco i porównywanie z innymi.

Nasz kantor walutowy w Internecie dba też o prostotę działania. Gdy przejrzą Państwo kursy walut online, kalkulator umożliwi Wam precyzyjne określenie kwoty, której możecie się spodziewać. Poza tym kantory wymiany walut w Internecie w naszym odczuciu powinny jak najbardziej minimalizować ilość działań koniecznych do przeprowadzenia operacji. Kantor Internetowy pozwala zrealizować przelew zagraniczny, posiada prosty interface i w każdym momencie umożliwia wysłanie zapytania do jednego z naszych specjalistów. Zapraszamy do darmowej rejestracji!