Blog

« Wróć


Polski dolar

2018-11-19

Zagranicznych walut za czasów PRL było jak na lekarstwo, zwłaszcza, że za posiadanie obcej waluty często wymierzane były kary. W ten sposób powstał czarny rynek wymiany walut, na którym wielu Polaków się dorobiło. Ówcześni cinkciarze wymieniali waluty na złotówki czy bony towarowe.

W latach 50-60 posiadanie obcej waluty było karane, ale już od stycznia 1960 roku banki polskie skupowało walutę wymieniając je na bony PeKaO tzw. polskie dolary. Takimi bonami można było płacić wyłącznie w sklepach PeKaO, późniejszych PEWEXACH. Drugą siecią tego typu była Baltona emitująca trochę inną wersję bonów dolarowych. W takich sieciach można było kupić najbardziej poszukiwane towary krajowe i zagraniczne.
W latach 60 bony kosztowały 70-80zł.źródło: finanse.wp.pl/gid,15033804,kat,36874,title,Z-zycia-cinkciarza-czyli-rynek-walut-w-PRL,galeria.html

Kantor Internetowy :

  • Nasz kantor walutowy ma wieloletnie doświadczenie w wymianie walut. Jesteśmy na rynku Polskim od ponad 10 lat.

  • Posiadamy licencję na uslugi płatnicze, które świadczymy. Są one kontrolowane przez Komisję Nadzoru Finansowego ( KNF) co zapewnia bezpieczeństwo transakcji.

  • Naszym klientom oferujemy najszerszy"portfel walutowy " zawierający 10 topowych walut do wymiany.

  • Na naszej platformie możesz samodzielnie dokonać wymiany waluty dzięki prostemu interfejsu. Bez zbędnego dzwonienia do konsultanta z obsługą i czekaniem na połączenie.

  • Oferujemy darmową usługę "Twój kurs" za pomocą której wymienisz walutę po takim kursie jaki chcesz.

  • Jesteśmy dla naszych klientów, wspieramy i pomagamy nie tylko przy obsłudze technicznej. Informujemy na bieżąco o problemach technicznych w poszczególnych bankach jak również świętach lub dniach wolnych w innych krajach.

  • Jesteśmy specjalistami w wymianie walut. Załóż darmowe konto i przekonaj się ile możesz zaoszczędzić.