Blog

« Wróć


Początki kantorów w Polsce

2018-10-23

Po II wojny światowej oficjalny handel walutami kontrolowany był przez państwo. Na mocy przepisów z 1950 roku,  handel walutą był zabroniony jak też  fakt posiadania obcej waluty był przestępstwem. Przepisy te zostały zmienione w 1956 roku, ale w dalszym ciągu oficjalnie wymieniać waluty można było tylko za pośrednictwem oficjalnych procedur państwowych.13 marca 1989 roku Narodowy Bank Polski wydał specjalne zarządzenie, w którym zezwalano na handel walutami. Już 3 dni później, został otwarty pierwszy kantor. Powstał on w Świecku a jego właścicielem był Aleksander Gawronik. Kilka miesięcy później, w naszym kraju działało ponad 2000 kantorów, których zyski były bardzo duże....

Żródło:

http://www.kantorywalut.pl/powstaly-pierwsze-kantory-czyli-historia-wymiany-walut-polsce/

Kantor walutowy w internecie

Kantor internetowy zapewnia użytkownikom dużą wygodę. Wymiana dolara czy euro za pośrednictwem naszego systemu daje wymierne korzyści. Ponadto internetowy kantor realizuje zlecenia od ręki.

Na naszej platformie publikujemy aktualny kurs funta, euro, dolara, a także kurs franka. Jeśli więc interesuje Państwa wymiana walut, kantor internetowy oferuje ją po cenach podanych na stronie. Można sprawdzić kurs dolara w każdej chwili i wymienić go wtedy, gdy jest to najbardziej opłacalne. Co więcej, podane online międzybankowe kursy walut to obraz jedynych kosztów, jakie poniosą Państwo przy wymianie. Kantor internetowy jest szansą, by zyskać dodatkowe oszczędności.

Wymiana funta czy innej waluty na ogół jest zyskowna jedynie dla placówki, która obsługuje transakcję. Często nie można liczyć na dobry kurs euro czy funta. Jeśli sprawdzą Państwo kursy walut online, przelicznik, który my stosujemy na pewno okaże się najlepszy. Wymiana euro nigdy nie była tak korzystna! Doskonale wiemy, jak wysokie mogą być kursy w kantorach internetowych, dlatego umożliwiamy Państwu śledzenie naszej oferty na bieżąco i porównywanie z innymi.

Nasz kantor walutowy w Internecie dba też o prostotę działania. Gdy przejrzą Państwo kursy walut online, kalkulator umożliwi Wam precyzyjne określenie kwoty, której możecie się spodziewać. Poza tym kantory wymiany walut w Internecie w naszym odczuciu powinny jak najbardziej minimalizować ilość działań koniecznych do przeprowadzenia operacji. Kantor Internetowy pozwala zrealizować przelew zagraniczny, posiada prosty interface i w każdym momencie umożliwia wysłanie zapytania do jednego z naszych specjalistów. Zapraszamy do darmowej rejestracji!

Współpracujemy ze wszystkimi bankami w Polsce - Bezpłatne przelewy do 10 banków

Alior
BZWBK
ING
Inteligo
T - Mobile
Millenium
BGŻ BNP
PKO BP
Raiffeisen
mBank