Blog

« Wróć


Pierwsi bankierzy

2018-07-13

Kim byli pierwsi bankierzy europejscy? Templariusze. Bracia-rycerze na początku zajmowali się ochranianiem pielgrzymów, opiekowaniem chorymi i rannymi w ziemi świętej. Z czasem otrzymali szereg bóbr i przywilejów dzięki czemu ich potęga rosła. Do tego dochodziły pożyczki udzielane krzyżowcom i pielgrzymom. Tak narodził się czek podróżny, który pielgrzymi mogli zrealizować u templariuszy. Z biegiem lat templariusze wybudowali potężne zamki w różnych miejscach świata. Świadczyli usługi finansowe wszystkim, którzy tego potrzebowali, dzięki czemu rośli w siłę.


Niestety ich potęga finansowa nie podobała się królowi Francji Filipowi Pięknemu, który był zadłużony po uszy u templariuszy. Chcąc pozbyć się problemu kazał zniszczyć mnichów. Uwięziono i zamordowano głównych przywódców templariuszy, wielu spłonęło na stosie z powodu podejrzeń o czary.
Decyzja Papieża o kasacji zakonu, którą wymusił król Francji, była już tylko formalnością. Budzący lęk i zawiść zakon templariuszy przestał istnieć i nigdy już się nie odrodził.

źródło:kolekcjonet.pl/index.php/blog/post/kilka-ciekawostek-o-pieniadzach-i-numizmatyce-ktorych-mogles-nie-wiedziec

Kantor walutowy w internecie

Kantor internetowy zapewnia użytkownikom dużą wygodę. Wymiana dolara czy euro za pośrednictwem naszego systemu daje wymierne korzyści. Ponadto internetowy kantor realizuje zlecenia od ręki.

Na naszej platformie publikujemy aktualny kurs funta, euro, dolara, a także kurs franka. Jeśli więc interesuje Państwa wymiana walut, kantor internetowy oferuje ją po cenach podanych na stronie. Można sprawdzić kurs dolara w każdej chwili i wymienić go wtedy, gdy jest to najbardziej opłacalne. Co więcej, podane online międzybankowe kursy walut to obraz jedynych kosztów, jakie poniosą Państwo przy wymianie. Kantor internetowy jest szansą, by zyskać dodatkowe oszczędności.

Wymiana funta czy innej waluty na ogół jest zyskowna jedynie dla placówki, która obsługuje transakcję. Często nie można liczyć na dobry kurs euro czy funta. Jeśli sprawdzą Państwo kursy walut online, przelicznik, który my stosujemy na pewno okaże się najlepszy. Wymiana euro nigdy nie była tak korzystna! Doskonale wiemy, jak wysokie mogą być kursy w kantorach internetowych, dlatego umożliwiamy Państwu śledzenie naszej oferty na bieżąco i porównywanie z innymi.

Nasz kantor walutowy w Internecie dba też o prostotę działania. Gdy przejrzą Państwo kursy walut online, kalkulator umożliwi Wam precyzyjne określenie kwoty, której możecie się spodziewać. Poza tym kantory wymiany walut w Internecie w naszym odczuciu powinny jak najbardziej minimalizować ilość działań koniecznych do przeprowadzenia operacji. Kantor Internetowy pozwala zrealizować przelew zagraniczny, posiada prosty interface i w każdym momencie umożliwia wysłanie zapytania do jednego z naszych specjalistów. Zapraszamy do darmowej rejestracji!

Współpracujemy ze wszystkimi bankami w Polsce - Bezpłatne przelewy do 10 banków

Alior
BZWBK
ING
Inteligo
T - Mobile
Millenium
BGŻ BNP
PKO BP
Raiffeisen
mBank