Blog

« Wróć


Kurs funta (GBP) wyraźnie w dół! Wracają obawy o bezumowny Brexit

2019-09-26

Brexit-British-UK-GBP-Pound

Zdaniem Prokuratora Generalnego nie jest do końca jasne, czy rząd premiera Borisa Johnsona musi się podporządkować tzw. ustawie, którą zainicjował Hilary Benn z Partii Pracy, a która nakazywała wysłanie w połowie października wniosku do UE o wydłużenie procesu Brexitu o kolejne trzy miesiące, jeżeli do tego czasu nie zawarta zostanie wiążąca umowa rozwodowa.

Ma to na celu uniknięcie scenariusza bezumownego Brexitu. Tymczasem wczoraj premier Johnson powiedział, że zamierza nadal robić swoje próbując wymusić na UE zmiany w umowie Brexitowej w kontekście alternatywnych rozwiązań dla backstopu i nie wie obecnie, czy wyśle wspomniany wniosek o wydłużenie terminu do UE.

Teoretycznie powoduje to, że rynek do połowy października może nie być pewien tego, co zrobi Boris Johnson (chociaż wątpliwe jest, aby rzeczywiście chciał doprowadzić do bezumownego Brexitu ignorując „zalecenia” parlamentu).

To tym samym może zwiększać ryzyko wcześniejszego przegłosowania wotum zaufania wobec rządu i przedterminowych wyborów, chociaż opozycyjna Partia Pracy wspominała wielokrotnie, że zależy jej wpierw na wykluczeniu ryzyka bezumownego Brexitu. A polityczny chaos nie posłuży funtowi.

żródło:www.comparic.pl

Kantor Internetowy :

  • Nasz kantor walutowy ma wieloletnie doświadczenie w wymianie walut. Jesteśmy na rynku Polskim od ponad 10 lat.

  • Posiadamy licencję na uslugi płatnicze, które świadczymy. Są one kontrolowane przez Komisję Nadzoru Finansowego ( KNF) co zapewnia bezpieczeństwo transakcji.

  • Naszym klientom oferujemy najszerszy"portfel walutowy " zawierający 10 topowych walut do wymiany.

  • Na naszej platformie możesz samodzielnie dokonać wymiany waluty dzięki prostemu interfejsu. Bez zbędnego dzwonienia do konsultanta z obsługą i czekaniem na połączenie.

  • Oferujemy darmową usługę "Twój kurs" za pomocą której wymienisz walutę po takim kursie jaki chcesz.

  • Jesteśmy dla naszych klientów, wspieramy i pomagamy nie tylko przy obsłudze technicznej. Informujemy na bieżąco o problemach technicznych w poszczególnych bankach jak również świętach lub dniach wolnych w innych krajach.

  • Jesteśmy specjalistami w wymianie walut. Załóż darmowe konto i przekonaj się ile możesz zaoszczędzić.