Blog

« Wróć


Kurs funta (GBP) wyraźnie w dół! Wracają obawy o bezumowny Brexit

2019-09-26

Brexit-British-UK-GBP-Pound

Zdaniem Prokuratora Generalnego nie jest do końca jasne, czy rząd premiera Borisa Johnsona musi się podporządkować tzw. ustawie, którą zainicjował Hilary Benn z Partii Pracy, a która nakazywała wysłanie w połowie października wniosku do UE o wydłużenie procesu Brexitu o kolejne trzy miesiące, jeżeli do tego czasu nie zawarta zostanie wiążąca umowa rozwodowa.

Ma to na celu uniknięcie scenariusza bezumownego Brexitu. Tymczasem wczoraj premier Johnson powiedział, że zamierza nadal robić swoje próbując wymusić na UE zmiany w umowie Brexitowej w kontekście alternatywnych rozwiązań dla backstopu i nie wie obecnie, czy wyśle wspomniany wniosek o wydłużenie terminu do UE.

Teoretycznie powoduje to, że rynek do połowy października może nie być pewien tego, co zrobi Boris Johnson (chociaż wątpliwe jest, aby rzeczywiście chciał doprowadzić do bezumownego Brexitu ignorując „zalecenia” parlamentu).

To tym samym może zwiększać ryzyko wcześniejszego przegłosowania wotum zaufania wobec rządu i przedterminowych wyborów, chociaż opozycyjna Partia Pracy wspominała wielokrotnie, że zależy jej wpierw na wykluczeniu ryzyka bezumownego Brexitu. A polityczny chaos nie posłuży funtowi.

żródło:www.comparic.pl

Kantor walutowy w internecie

Kantor internetowy zapewnia użytkownikom dużą wygodę. Wymiana dolara czy euro za pośrednictwem naszego systemu daje wymierne korzyści. Ponadto internetowy kantor realizuje zlecenia od ręki.

Na naszej platformie publikujemy aktualny kurs funta, euro, dolara, a także kurs franka. Jeśli więc interesuje Państwa wymiana walut, kantor internetowy oferuje ją po cenach podanych na stronie. Można sprawdzić kurs dolara w każdej chwili i wymienić go wtedy, gdy jest to najbardziej opłacalne. Co więcej, podane online międzybankowe kursy walut to obraz jedynych kosztów, jakie poniosą Państwo przy wymianie. Kantor internetowy jest szansą, by zyskać dodatkowe oszczędności.

Wymiana funta czy innej waluty na ogół jest zyskowna jedynie dla placówki, która obsługuje transakcję. Często nie można liczyć na dobry kurs euro czy funta. Jeśli sprawdzą Państwo kursy walut online, przelicznik, który my stosujemy na pewno okaże się najlepszy. Wymiana euro nigdy nie była tak korzystna! Doskonale wiemy, jak wysokie mogą być kursy w kantorach internetowych, dlatego umożliwiamy Państwu śledzenie naszej oferty na bieżąco i porównywanie z innymi.

Nasz kantor walutowy w Internecie dba też o prostotę działania. Gdy przejrzą Państwo kursy walut online, kalkulator umożliwi Wam precyzyjne określenie kwoty, której możecie się spodziewać. Poza tym kantory wymiany walut w Internecie w naszym odczuciu powinny jak najbardziej minimalizować ilość działań koniecznych do przeprowadzenia operacji. Kantor Internetowy pozwala zrealizować przelew zagraniczny, posiada prosty interface i w każdym momencie umożliwia wysłanie zapytania do jednego z naszych specjalistów. Zapraszamy do darmowej rejestracji!