Blog

« Wróć


Kurs franka walczy z poziomem 4,15 zł. Czy CHF/PLN spadnie poniżej ważnego wsparcia?

2021-02-04

CHF frank kurs

Możliwa jest dalsza słabość CHF.

CHF frank kurs wykres

Okolice wsparcia 4.15, zaznaczonego kolorem żółtym pokrywają się ze wzrostową linią trendu. Opisuje ona blisko dwuletni proces umocnienia CHF, z dużą ilością punktów stycznych.

Problem w tym, że popyt nie może skutecznie przebić się przez opór 4.35. W ostatnim czasie poważną zaporą dla umocnienia franka szwajcarskiego jest także obszar skupiony wokół ceny 4.24.

Frank szwajcarski (CHF/PLN) ma za sobą silniejszą korektę

Takie zachowanie PLN zmusza do czujności i rozważnie, czy nie zmienia się sentyment do PLN. Gwałtowne odbicie od żółtego oporu wskazuje, że podaż swobodnie przemieszcza się pomiędzy ceną 4.24 a 4.15.

Nie jest to pierwsza tego typu sytuacja. W listopadzie umocnienie polskiego złotego pokonało zielona wsparcie i zbliżyło się do dołków znajdujących się na poziomie 4.05.

Powyższe wartości są najważniejszymi punktami odniesienia dla obu stron rynku.

Widać to szczególnie dobrze po zielonej strefie 4.15, na której znajdują się zarówno dołki jak i szczyty. Wskaźniki znajdujące się pod wykresem jakby przeczuwał nadchodząca zmianę i skierowały się na południe.

MACD jest na granicy i może wkrótce przyjmować wartości ujemne, co będzie wspierać podaż. RSI mocno zareagował na spadki w tym tygodniu i jest na dobrej drodze, aby wkroczyć w strefę wyprzedania.

Podsumowując, klasyczne narzędzie jakim jest linii trendu, sugeruje, że CHF powinien dalej zyskiwać na wartości. Niestety przedłużający się okres czekania na nowy szczyt można interpretować jako przysłowiowe żółte światło. Podpowiedzią będą wspomniane poziomy, z czego aktualnie na pierwszy plan wysuwa się wsparcie 4.15.

żródło:www.comparic.pl

Kantor Internetowy :

  • Nasz kantor walutowy ma wieloletnie doświadczenie w wymianie walut. Jesteśmy na rynku Polskim od ponad 10 lat.

  • Posiadamy licencję na uslugi płatnicze, które świadczymy. Są one kontrolowane przez Komisję Nadzoru Finansowego ( KNF) co zapewnia bezpieczeństwo transakcji.

  • Naszym klientom oferujemy najszerszy"portfel walutowy " zawierający 10 topowych walut do wymiany.

  • Na naszej platformie możesz samodzielnie dokonać wymiany waluty dzięki prostemu interfejsu. Bez zbędnego dzwonienia do konsultanta z obsługą i czekaniem na połączenie.

  • Oferujemy darmową usługę "Twój kurs" za pomocą której wymienisz walutę po takim kursie jaki chcesz.

  • Jesteśmy dla naszych klientów, wspieramy i pomagamy nie tylko przy obsłudze technicznej. Informujemy na bieżąco o problemach technicznych w poszczególnych bankach jak również świętach lub dniach wolnych w innych krajach.

  • Jesteśmy specjalistami w wymianie walut. Załóż darmowe konto i przekonaj się ile możesz zaoszczędzić.