Blog

« Wróć


Kurs euro (EUR/PLN) wzrósł do poziomu 4,51

2020-12-21

euro kursy walut

Kurs EUR/PLN w górę, negatywne nastroje na GPW

Piątkowa sesja przyniosła umiarkowane spadki indeksów bazowych w Europie w okolicach -0,30- 0,40%. Po czwartkowym optymizmie na bazie zbliżającego się porozumienia na linii Wielka Brytania – UE nie było śladu.

Premier Johnson wyraźnie zasugerował w komentarzu do czwartkowej wieczornej rozmowy z przewodniczącą KE, że jeśli strona europejska nie ustąpi, porozumienie nie zostanie zawarte przed weekendowym terminem i tak też się stało.

Piątek przyniósł również ciekawe wydarzenie na polu krajowej waluty. Otóż po wcześniejszych interwencjach werbalnych, NBP przeszedł do realnych działań na rynku mających na celu osłabienie krajowej waluty, czego rezultatem był tymczasowy wzrost kursu EURPLN do poziomu powyżej 4,51.

Interwencja wybudziła jednak mocne zdziwienie na rynku, biorąc pod uwagę, że

  - w ostatnich tygodniach kurs EURPLN bywał niżej
  - dane makro pokazują, że eksporterzy mają się dobrze
  - deprecjacja złotego oznacza wyższe ceny zakupu surowców na etapie ożywienia gospodarczego oraz
  - niska efektywność piątkowego ruchu, podważa skuteczność przyszłych ewentualnych działań.

Przed nami ostatni, skrócony tydzień z notowaniami przed okresem świąteczno-noworocznym. Handel na większości rynku będzie odbywał się do czwartkowego popołudnia. Niemniej mimo świątecznych nastrojów, można spodziewać się podwyższonej zmienności.

żródło:www.comparic.pl

Kantor Internetowy :

 • Nasz kantor walutowy ma wieloletnie doświadczenie w wymianie walut. Jesteśmy na rynku Polskim od ponad 10 lat.

 • Posiadamy licencję na uslugi płatnicze, które świadczymy. Są one kontrolowane przez Komisję Nadzoru Finansowego ( KNF) co zapewnia bezpieczeństwo transakcji.

 • Naszym klientom oferujemy najszerszy"portfel walutowy " zawierający 10 topowych walut do wymiany.

 • Na naszej platformie możesz samodzielnie dokonać wymiany waluty dzięki prostemu interfejsu. Bez zbędnego dzwonienia do konsultanta z obsługą i czekaniem na połączenie.

 • Oferujemy darmową usługę "Twój kurs" za pomocą której wymienisz walutę po takim kursie jaki chcesz.

 • Jesteśmy dla naszych klientów, wspieramy i pomagamy nie tylko przy obsłudze technicznej. Informujemy na bieżąco o problemach technicznych w poszczególnych bankach jak również świętach lub dniach wolnych w innych krajach.

 • Jesteśmy specjalistami w wymianie walut. Załóż darmowe konto i przekonaj się ile możesz zaoszczędzić.