Blog

« Wróć


Kurs dolara (USD) najsilniejszy w grupie G10. Najsilniej tracą euro i funt

2019-09-03

USD/EUR/GPB

We wtorek azjatyckie indeksy pozostają bez kierunku po świątecznej przerwie w USA i pomimo doniesień, że negocjacje USA-Chiny nie idą gładko.

Na FX funt traci po ostrzeżeniach premiera Wielkiej Brytanii Johnsona, że próba odroczenia Brexitu spotka się z rozpisaniem nowych wyborów.

  • USD pozostaje najsilniejszy w G10, ale nie ma to przełożenia na fixing juana, który został ustalony na tym samym poziomie, co wczoraj (7,0884). Stabilizacja kursu rzuca się w oczy szczególnie w obliczu informacji Bloomberga na temat negocjacji handlowych USA-Chiny. „W rozmowach w ciągu ostatniego tygodnia obie strony nie uzgodniły co najmniej dwóch wniosków – amerykańskiego apelu o ustalenie niektórych parametrów na kolejną rundę rozmów oraz chińskiego wezwania do opóźnienia nowych ceł.”

  • GBP/USD jest pod presją i schodzi pod 1,2020 w obliczu spekulacji, że rząd Wielkiej Brytanii rozważa przyspieszone wybory w październiku. Premier Boris Johnson postawił opozycji ultimatum, że jeśli podczas dzisiejszych głosowań będzie próbować zmusić rząd do odroczenia Brexitu po 31 października, on zgłosi wniosek o przyspieszone wybory.

  • Na rynku akcji nie widać solidniejszego kierunku. Japoński Nikkei225 rośnie o niecałe 0,1 proc, a chiński Shanghai Composite traci 0,1 proc.

  • Spokojnie na rynku ropy i złota. WTI handluje się płasko pod 55 USD/b, a złoto zakotwiczyło się przy 1526 USD/oz.

  • RBA zgodnie z oczekiwaniami utrzymał stopę kasową na 1 proc. Oświadczenie po decyzji miało neutralny wydźwięk. Na plus wyróżniały się oczekiwania banku, że wzrost dochodu gospodarstw domowych i stabilizacja na rynku nieruchomości pomogą w odbiciu konsumpcji. RBA pozostawił też sobie furtkę do dalszych cięć – „Rada będzie nadal monitorować rozwój sytuacji, w tym na rynku pracy, i w razie potrzeby usprawniać politykę pieniężną, aby wspierać trwały wzrost gospodarczy i osiągnięcie celu inflacyjnego w miarę upływu czasu”.

żródło:www.comparic.pl

Kantor walutowy w internecie

Kantor internetowy zapewnia użytkownikom dużą wygodę. Wymiana dolara czy euro za pośrednictwem naszego systemu daje wymierne korzyści. Ponadto internetowy kantor realizuje zlecenia od ręki.

Na naszej platformie publikujemy aktualny kurs funta, euro, dolara, a także kurs franka. Jeśli więc interesuje Państwa wymiana walut, kantor internetowy oferuje ją po cenach podanych na stronie. Można sprawdzić kurs dolara w każdej chwili i wymienić go wtedy, gdy jest to najbardziej opłacalne. Co więcej, podane online międzybankowe kursy walut to obraz jedynych kosztów, jakie poniosą Państwo przy wymianie. Kantor internetowy jest szansą, by zyskać dodatkowe oszczędności.

Wymiana funta czy innej waluty na ogół jest zyskowna jedynie dla placówki, która obsługuje transakcję. Często nie można liczyć na dobry kurs euro czy funta. Jeśli sprawdzą Państwo kursy walut online, przelicznik, który my stosujemy na pewno okaże się najlepszy. Wymiana euro nigdy nie była tak korzystna! Doskonale wiemy, jak wysokie mogą być kursy w kantorach internetowych, dlatego umożliwiamy Państwu śledzenie naszej oferty na bieżąco i porównywanie z innymi.

Nasz kantor walutowy w Internecie dba też o prostotę działania. Gdy przejrzą Państwo kursy walut online, kalkulator umożliwi Wam precyzyjne określenie kwoty, której możecie się spodziewać. Poza tym kantory wymiany walut w Internecie w naszym odczuciu powinny jak najbardziej minimalizować ilość działań koniecznych do przeprowadzenia operacji. Kantor Internetowy pozwala zrealizować przelew zagraniczny, posiada prosty interface i w każdym momencie umożliwia wysłanie zapytania do jednego z naszych specjalistów. Zapraszamy do darmowej rejestracji!