Blog

« Wróć


Korona norweska głównym wygranym 2021 r.? NOK wspierany przez ropę.

2021-01-08

kurs korona norweska NOK

Korona norweska rozpoczęła 2021 rok mocnym akcentem po fatalnym 2020 roku.

Ceny ropy gwałtownie wzrosły na początku 2021 roku, ponieważ w grupie producentów OPEC + w lutym i marcu nastąpi znaczny spadek zapasów.

Wraz z oczekiwaniami co do znoszenia obostrzeń w połowie 2021 roku utrzymuje się optymizm na rynku czarnego złota.

– Prawdopodobnie potrzebujemy zobaczyć ceny ropy powyżej 55 USD za baryłkę, aby uczestnicy rynku byli skłonni postawić na spadek kursu EUR/NOK poniżej 10,30. Jednak w najbliższej perspektywie globalny lockdown nadal będzie obciążać popyt i ceny ropy – napisano w raporcie Nordea Banku.

Eksperci spodziewają się, że w 2021 r. NOK będzie się stopniowo umacniać. Znoszenie lockdownów spowoduje powrót popytu na ropę i nieco wyższe ceny czarnego złota.

Jednocześnie powinno to doprowadzić do szybszej normalizacji norweskiej gospodarki, co w konsekwencji spowoduje szybszą podwyżkę stóp Norges Banku.

– Oba te czynniki powinny wspierać NOK w przyszłości. Uważamy również, że dolar osłabi się w stosunku do euro w tym roku, dlatego spodziewamy się większego spadku USD/NOK niż EUR/NOK – podsumowano.

żródło:www.comparic.pl

Kantor Internetowy :

  • Nasz kantor walutowy ma wieloletnie doświadczenie w wymianie walut. Jesteśmy na rynku Polskim od ponad 10 lat.

  • Posiadamy licencję na uslugi płatnicze, które świadczymy. Są one kontrolowane przez Komisję Nadzoru Finansowego ( KNF) co zapewnia bezpieczeństwo transakcji.

  • Naszym klientom oferujemy najszerszy"portfel walutowy " zawierający 10 topowych walut do wymiany.

  • Na naszej platformie możesz samodzielnie dokonać wymiany waluty dzięki prostemu interfejsu. Bez zbędnego dzwonienia do konsultanta z obsługą i czekaniem na połączenie.

  • Oferujemy darmową usługę "Twój kurs" za pomocą której wymienisz walutę po takim kursie jaki chcesz.

  • Jesteśmy dla naszych klientów, wspieramy i pomagamy nie tylko przy obsłudze technicznej. Informujemy na bieżąco o problemach technicznych w poszczególnych bankach jak również świętach lub dniach wolnych w innych krajach.

  • Jesteśmy specjalistami w wymianie walut. Załóż darmowe konto i przekonaj się ile możesz zaoszczędzić.