Blog

« Wróć


Komentarz walutowy - dolar czeka na raport NFP , funt na dalszy rozwój sytuacji w UK.

2019-09-06

USD/GBP/MONEY

Dziś dwa najważniejsze wydarzenia to wspomniany raport z rynku pracy USA (14:30) oraz wystąpienie Powella (18:30).

Dodatkowo raport z rynku pracy opublikowany będzie także w Kanadzie (14:30).

Informacje z amerykańskiej gospodarki nie przestają zaskakiwać. Po serii słabych danych wczorajsze publikacje były wyjątkowo solidne, a to jedynie skomplikuje sytuację w Fed na kolejnym posiedzeniu. Szczególnie, jeśli dzisiejszy raport z rynku pracy również będzie mocny.

Rynek pracy zwykle jako ostatni poddaje się presji dekoniunktury dlatego rekordowo niska stopa bezrobocia w USA nie musi oznaczać, że za rok nie będzie tam recesji. W ostatnich dniach pisaliśmy o ryzyku recesji w amerykańskim przemyśle, wywołanym słabym globalnym popytem, ale także zbyt mocnym dolarem.

Jednocześnie jednak wczorajszy raport ADP pokazujący wzrost zatrudnienia w sektorze prywatnym o 195 tys. i raport ISM pokazujący poprawę koniunktury w usługach (wzrost do bardzo solidnego poziomu 56,4 pkt.) obrazują odporność strefy usług na niekorzystne zewnętrzne impulsy.

To powstrzymało osłabienie dolara, ponieważ dla Fed jest to duży problem – ryzyka zdają się piętrzyć, jednak „konsumencka” część gospodarki jest nadal mocna, a rynki akcji są blisko rekordowych poziomów (w dużej mierze poprzez kolejne podgrzewanie atmosfery wokół rozmów handlowych).

Prezes Powell jest pod tak dużą presją, że zapewne niezależnie od wszystkiego będzie starać się przeforsować obniżkę stóp, ale grupa osób przeciwstawiających się takiej decyzji będzie rosnąć.

Dlatego dzisiejszy raport NFP (14:30) odgrywa tak istotną rolę – potwierdzenie solidnego wzrostu zatrudnienia sprawi, że część członków Komitetu Otwartego Rynku będzie otwarcie sprzeciwiać się jakiejkolwiek obniżce, a Powell będzie zmuszony powtarzać swoją mantrę o dostosowaniu stóp w trakcie cyklu, a nie szykowanie się na recesję. Przedsmak posiedzenia będziemy mieć już dziś, gdyż o 18:30 czeka nas wystąpienie szefa Fed na konferencji w Zurychu, po której nastąpi sesja pytań.

Nadal bardzo dobrze radzi sobie funt, a to za sprawą kolejnych porażek Borisa Johnsona i jego wizji opuszczenia UE. Ustawa zmuszająca rząd do szukania wydłużenia okresu przejściowego wraca do Izby Niższej i najprawdopodobniej zostanie przegłosowana – być może już dziś.

Co więcej, nawet w takim scenariuszu Johnson może przegrać poniedziałkowe głosowanie dotyczące przedterminowych wyborów, gdyż opozycyjna Partia Pracy chce jak najdłużej wykorzystywać fakt jego politycznych porażek i liczyć na wzrost poparcia przed ewentualnymi wyborami. Mówi się, że opozycja poprze wcześniejsze wybory dopiero wtedy, gdy przesunięcie daty wyjścia z UE będzie podpisane przez Brukselę.

żródło:www.comparic.pl

Kantor walutowy w internecie

Kantor internetowy zapewnia użytkownikom dużą wygodę. Wymiana dolara czy euro za pośrednictwem naszego systemu daje wymierne korzyści. Ponadto internetowy kantor realizuje zlecenia od ręki.

Na naszej platformie publikujemy aktualny kurs funta, euro, dolara, a także kurs franka. Jeśli więc interesuje Państwa wymiana walut, kantor internetowy oferuje ją po cenach podanych na stronie. Można sprawdzić kurs dolara w każdej chwili i wymienić go wtedy, gdy jest to najbardziej opłacalne. Co więcej, podane online międzybankowe kursy walut to obraz jedynych kosztów, jakie poniosą Państwo przy wymianie. Kantor internetowy jest szansą, by zyskać dodatkowe oszczędności.

Wymiana funta czy innej waluty na ogół jest zyskowna jedynie dla placówki, która obsługuje transakcję. Często nie można liczyć na dobry kurs euro czy funta. Jeśli sprawdzą Państwo kursy walut online, przelicznik, który my stosujemy na pewno okaże się najlepszy. Wymiana euro nigdy nie była tak korzystna! Doskonale wiemy, jak wysokie mogą być kursy w kantorach internetowych, dlatego umożliwiamy Państwu śledzenie naszej oferty na bieżąco i porównywanie z innymi.

Nasz kantor walutowy w Internecie dba też o prostotę działania. Gdy przejrzą Państwo kursy walut online, kalkulator umożliwi Wam precyzyjne określenie kwoty, której możecie się spodziewać. Poza tym kantory wymiany walut w Internecie w naszym odczuciu powinny jak najbardziej minimalizować ilość działań koniecznych do przeprowadzenia operacji. Kantor Internetowy pozwala zrealizować przelew zagraniczny, posiada prosty interface i w każdym momencie umożliwia wysłanie zapytania do jednego z naszych specjalistów. Zapraszamy do darmowej rejestracji!