Blog

« Wróć


Komentarz walutowy – optymizm po G20 może nie wystarczyć.

2019-07-01

G20

W poniedziałek na rynkach finansowych mamy istną euforię. Wznowienie rozmów pomiędzy USA a Chinami prowadzi do gwałtownych wzrostów na azjatyckich rynkach, w USA giełdy prawdopodobnie otworzą się na historycznych maksimach.Jednocześnie jednak publikowane są najgorsze od lat dane makroekonomiczne i to już w zasadzie bez względu na region.

Patrząc z perspektywy pierwszych dni maja, już samo spotkanie pomiędzy prezydentami USA i Chin to sukces. Tym bardziej sukcesem jest brak dalszej eskalacji konfliktu handlowego. Jednak od kilku tygodni panowało przekonanie, że do spotkania dojdzie, a rozmowy handlowe zostaną wznowione.

To, co inwestorów zaskoczyło pozytywnie to dość nieoczekiwane ustępstwa ws. Huawei, chińskiego giganta z branży telekomunikacyjnej, który ponownie będzie mógł kupować sprzęt w USA. To było jedno z żądań chińskiej strony, choć wydaje się, że Trump ugiął się bardziej pod ciężarem krajowego lobby, niż presji Pekinu. Tak czy owak, postawa Trumpa na G20 była odebrana jako zaskakująco miękka (wycofał się także z gróźb wobec Turcji) i tym należy tłumaczyć głównie optymizm rynku, który zakłada, że teraz dojdzie zarówno do porozumienia z Chinami, jak i serii obniżek stóp procentowych w USA.

Sam szczyt G20 nie będzie jednak mieć natychmiastowego efektu naprawczego dla globalnej gospodarki, która wysyła coraz bardziej desperackie sygnały. W momencie, gdy na rynkach panuje euforia, publikowane są najgorsze od lat dane o aktywności biznesowej. Szczególnie źle sprawy wyglądają w Azji, gdzie w czerwcu indeksy PMI solidarnie spadły w Chinach, Japonii, Korei, Australii i Indiach.

Mocne spadki koreańskiego eksportu (często traktowanego jako dobry miernik wyprzedzający) potwierdzają recesję w światowym handlu. Równie złowieszczo w ubiegłym tygodniu wyglądały dane z USA – spadki, w pewnym przypadkach znaczne, odnotowały wszystkie regionalne indeksy biznesowe. Banki centralne stoją zatem przed ogromnym wyzwaniem ponownego ożywienia gospodarki, która właśnie odnotowała najdłuższy okres ekspansji w historii.

Na rynku walut o poranku widzimy wzrost wartości dolara. To efekt spadku oczekiwań na obniżkę stóp procentowych aż o 50 punktów bazowych na lipcowym posiedzeniu.

Porozumienie na G20 oraz dobra sytuacja na rynkach w zasadzie wykluczają taki ruch, a rynki już o nim spekulowały. Jednak wobec wyraźnie pogarszających się danych w USA Fed jednak stopy procentowe obniży (o 25 punktów bazowych), więc umocnienie dolara może być przejściowe.

żródło:www.comparic.pl

Kantor walutowy w internecie

Kantor internetowy zapewnia użytkownikom dużą wygodę. Wymiana dolara czy euro za pośrednictwem naszego systemu daje wymierne korzyści. Ponadto internetowy kantor realizuje zlecenia od ręki.

Na naszej platformie publikujemy aktualny kurs funta, euro, dolara, a także kurs franka. Jeśli więc interesuje Państwa wymiana walut, kantor internetowy oferuje ją po cenach podanych na stronie. Można sprawdzić kurs dolara w każdej chwili i wymienić go wtedy, gdy jest to najbardziej opłacalne. Co więcej, podane online międzybankowe kursy walut to obraz jedynych kosztów, jakie poniosą Państwo przy wymianie. Kantor internetowy jest szansą, by zyskać dodatkowe oszczędności.

Wymiana funta czy innej waluty na ogół jest zyskowna jedynie dla placówki, która obsługuje transakcję. Często nie można liczyć na dobry kurs euro czy funta. Jeśli sprawdzą Państwo kursy walut online, przelicznik, który my stosujemy na pewno okaże się najlepszy. Wymiana euro nigdy nie była tak korzystna! Doskonale wiemy, jak wysokie mogą być kursy w kantorach internetowych, dlatego umożliwiamy Państwu śledzenie naszej oferty na bieżąco i porównywanie z innymi.

Nasz kantor walutowy w Internecie dba też o prostotę działania. Gdy przejrzą Państwo kursy walut online, kalkulator umożliwi Wam precyzyjne określenie kwoty, której możecie się spodziewać. Poza tym kantory wymiany walut w Internecie w naszym odczuciu powinny jak najbardziej minimalizować ilość działań koniecznych do przeprowadzenia operacji. Kantor Internetowy pozwala zrealizować przelew zagraniczny, posiada prosty interface i w każdym momencie umożliwia wysłanie zapytania do jednego z naszych specjalistów. Zapraszamy do darmowej rejestracji!