Blog

« Wróć


Japoński jen

2019-01-03

Japońska waluta wywodzi się z robionych ze srebra talarów, którym kupcy płacili za jedwab, herbatę i inne towary. Talarem nazywano okrągłą monetę, co w języku japońskim oznacza jen.
Przed 1872 rokiem Japonia posługiwała się skomplikowanym systemem walutowym. Monety były odlewane i obłe. Jednak po okresie Meji wprowadzono prostszy system wzorowany na Zachodnim. W wieku XIX jen zaczął dzielić się na 100 senów i 1000 rinów. Zarówno seny jak i riny wycofano w 1954 roku.
Wprowadzone nowe monety były już bite i okrągłe. Pierwsze banknoty pojawiły się w 1873 roku. Były to nominały od 1 do 20 jenów, później pojawiły się inne nominały. Nominał 1000 jenów pojawił się dopiero w 1945 roku.
W czasie amerykańskiej okupacji zachodnie wojska wprowadziły swój lokalny system walutowy „B Yen” w nominałach 10 senów do 1000 jenów. Banknoty przypominały dolary. W obiegu były przez 10 lat.
W 2000 roku, z okazji szczytu GB na Okinawie, wprowadzono nominał 2000 jenów, jest to jednak banknot niezwykle rzadki.

źródło: www.gaijinwpodrozy.pl/jaka-jest-japonska-waluta-jen/

Kantor Internetowy :

  • Nasz kantor walutowy ma wieloletnie doświadczenie w wymianie walut. Jesteśmy na rynku Polskim od ponad 10 lat.

  • Posiadamy licencję na uslugi płatnicze, które świadczymy. Są one kontrolowane przez Komisję Nadzoru Finansowego ( KNF) co zapewnia bezpieczeństwo transakcji.

  • Naszym klientom oferujemy najszerszy"portfel walutowy " zawierający 10 topowych walut do wymiany.

  • Na naszej platformie możesz samodzielnie dokonać wymiany waluty dzięki prostemu interfejsu. Bez zbędnego dzwonienia do konsultanta z obsługą i czekaniem na połączenie.

  • Oferujemy darmową usługę "Twój kurs" za pomocą której wymienisz walutę po takim kursie jaki chcesz.

  • Jesteśmy dla naszych klientów, wspieramy i pomagamy nie tylko przy obsłudze technicznej. Informujemy na bieżąco o problemach technicznych w poszczególnych bankach jak również świętach lub dniach wolnych w innych krajach.

  • Jesteśmy specjalistami w wymianie walut. Załóż darmowe konto i przekonaj się ile możesz zaoszczędzić.