Blog

« Wróć


Jakie pieniądze zabrać na Węgry?

2018-02-13

Na Węgrzech waluta obowiązującą jest forint. Pojawił się on już XIII wieku. Obecnie na banknotach widnieją wybitne węgierskie postacie ze strony awersu, a na rewersie znajdziemy ważne miejsca jak np. zamek w Sarospatak.
W kantorach polskich rzadko można znaleźć forinta, dlatego do tego kraju najlepiej zabrać ze sobą euro i wymienić je na miejscu na forinta. Wymiany dokonać można w oddziałach bankowych i kantorach. W niektórych kantorach węgierskich można nawet wymienić złotówki, ale po niezbyt korzystnym kursie. Co do bankomatów, można i w nich pobrać gotówkę, należy jednak upewnić się czy nie są obciążone prowizją.
W niektórych sklepach i restauracjach można płacić euro, jednak przelicznik jest niekorzystny, więc lepiej tego nie robić. Jak nam zabraknie pieniędzy można skorzystać z usługi Western Union i w którejś placówce odebrać pieniądze z Polski.
Należy pamiętać, że w zatłoczonych miejscach turystycznych istnieje duże prawdopodobieństwo kradzieży, więc polecamy zabezpieczyć się, mieć numer karty kredytowej i numer telefonu do banku, który kartę wydał, by w razie potrzeby bezzwłocznie ją zablokować.

źródło: www.travelmaniacy.pl/artykul,jaka_walute_zabrac_na_wegry-,4867,2,0.html

Kantor walutowy w internecie

Kantor internetowy zapewnia użytkownikom dużą wygodę. Wymiana dolara czy euro za pośrednictwem naszego systemu daje wymierne korzyści. Ponadto internetowy kantor realizuje zlecenia od ręki.

Na naszej platformie publikujemy aktualny kurs funta, euro, dolara, a także kurs franka. Jeśli więc interesuje Państwa wymiana walut, kantor internetowy oferuje ją po cenach podanych na stronie. Można sprawdzić kurs dolara w każdej chwili i wymienić go wtedy, gdy jest to najbardziej opłacalne. Co więcej, podane online międzybankowe kursy walut to obraz jedynych kosztów, jakie poniosą Państwo przy wymianie. Kantor internetowy jest szansą, by zyskać dodatkowe oszczędności.

Wymiana funta czy innej waluty na ogół jest zyskowna jedynie dla placówki, która obsługuje transakcję. Często nie można liczyć na dobry kurs euro czy funta. Jeśli sprawdzą Państwo kursy walut online, przelicznik, który my stosujemy na pewno okaże się najlepszy. Wymiana euro nigdy nie była tak korzystna! Doskonale wiemy, jak wysokie mogą być kursy w kantorach internetowych, dlatego umożliwiamy Państwu śledzenie naszej oferty na bieżąco i porównywanie z innymi.

Nasz kantor walutowy w Internecie dba też o prostotę działania. Gdy przejrzą Państwo kursy walut online, kalkulator umożliwi Wam precyzyjne określenie kwoty, której możecie się spodziewać. Poza tym kantory wymiany walut w Internecie w naszym odczuciu powinny jak najbardziej minimalizować ilość działań koniecznych do przeprowadzenia operacji. Kantor Internetowy pozwala zrealizować przelew zagraniczny, posiada prosty interface i w każdym momencie umożliwia wysłanie zapytania do jednego z naszych specjalistów. Zapraszamy do darmowej rejestracji!

Współpracujemy ze wszystkimi bankami w Polsce - Bezpłatne przelewy do 10 banków

Alior
BZWBK
ING
Inteligo
T - Mobile
Millenium
BGŻ BNP
PKO BP
Raiffeisen
mBank