Blog

« Wróć


Jakie pieniądze wziąć do Egiptu?

2018-10-19

Jednostką monetarną Egiptu jest funt egipski. Został on wprowadzony w 1836 roku zastępując piasta. Niestety w kantorach polskich trudno znaleźć funta egipskiego, dlatego trzeba do tego kraju zabrać inną walutę. Wwiezienie do Egiptu obcych walut nie jest zabronione i nie trzeba mieć specjalnych deklaracji celnych jeśli suma nie przekracza 10 tysięcy USD.
Najlepiej zabrać do Egiptu dolary amerykańskie i na miejscu je wymienić na funta. Walutę można wymienić w bankach, kantorach i w recepcji hotelowej. Można też je wymienić już na lotnisku. W wielu miejscowościach turystycznych można płacić również dolarami czy euro. Warto pamiętać, by wymieniać dolary na bieżąco w razie potrzeby gdyż w większości przypadków trudno wymienić funta egipskiego na dolara.
Dokonując zakupów pamiętać należy, że nie ma od górnie ustalonych cen i obowiązuje zasada targowania się.

źródło: www.travelmaniacy.pl/artykul,jaka_walute_zabrac_do_egiptu-,4427,2,0.html

Kantor Internetowy :

  • Nasz kantor walutowy ma wieloletnie doświadczenie w wymianie walut. Jesteśmy na rynku Polskim od ponad 10 lat.

  • Posiadamy licencję na uslugi płatnicze, które świadczymy. Są one kontrolowane przez Komisję Nadzoru Finansowego ( KNF) co zapewnia bezpieczeństwo transakcji.

  • Naszym klientom oferujemy najszerszy"portfel walutowy " zawierający 10 topowych walut do wymiany.

  • Na naszej platformie możesz samodzielnie dokonać wymiany waluty dzięki prostemu interfejsu. Bez zbędnego dzwonienia do konsultanta z obsługą i czekaniem na połączenie.

  • Oferujemy darmową usługę "Twój kurs" za pomocą której wymienisz walutę po takim kursie jaki chcesz.

  • Jesteśmy dla naszych klientów, wspieramy i pomagamy nie tylko przy obsłudze technicznej. Informujemy na bieżąco o problemach technicznych w poszczególnych bankach jak również świętach lub dniach wolnych w innych krajach.

  • Jesteśmy specjalistami w wymianie walut. Załóż darmowe konto i przekonaj się ile możesz zaoszczędzić.