Blog

« Wróć


Jaką walutę zabrać na Węgry?

2017-09-11

Na Węgrzech waluta obowiązującą jest forint. Pojawił się on już XIII wieku. Obecnie na banknotach widnieją wybitne węgierskie postacie ze strony awersu, a na rewersie znajdziemy ważne miejsca jak np. zamek w Sarospatak.
W kantorach polskich rzadko można znaleźć forinta, dlatego do tego kraju najlepiej zabrać ze sobą euro i wymienić je na miejscu na forinta. Wymiany dokonać można w oddziałach bankowych i kantorach. W niektórych kantorach węgierskich można nawet wymienić złotówki, ale po niezbyt korzystnym kursie. Co do bankomatów, można i w nich pobrać gotówkę, należy jednak upewnić się czy nie są obciążone prowizją.
W niektórych sklepach i restauracjach można płacić euro, jednak przelicznik jest niekorzystny, więc lepiej tego nie robić. Jak nam zabraknie pieniędzy można skorzystać z usługi Western Union i w którejś placówce odebrać pieniądze z Polski.
Należy pamiętać, że w zatłoczonych miejscach turystycznych istnieje duże prawdopodobieństwo kradzieży, więc polecamy zabezpieczyć się, mieć numer karty kredytowej i numer telefonu do banku, który kartę wydał, by w razie potrzeby bezzwłocznie ją zablokować.

źródło: www.travelmaniacy.pl/artykul,jaka_walute_zabrac_na_wegry-,4867,2,0.html

Współpracujemy ze wszystkimi bankami w Polsce - Bezpłatne przelewy do 12 banków

Alior
Bank Hipoteczny
BZWBK
ING
Inteligo
T - Mobile
Millenium
BGŻ BNP
Pekao
PKO BP
Raiffeisen
mBank