Blog

« Wróć


Inflacja UK najwyżej od sierpnia 2018, kurs funta poniżej 5 zł

2019-03-20

https://comparic.xyz/uploads/2018/03/ccf_2_574-300x203.jpg

Jak wynika z najnowszego raportu ONS opublikowanego w środę w godzinach przedpołudniowych, miesięczna dynamika brytyjskiej inflacji w lutym odbijała najsilniej od sierpnia zeszłego roku.

W ujęciu rocznym tempo zmian inflacyjnych utrzymało się na niezmiennych poziomach, kurs funta jednak traci.

Jak zauważono we wstępie, dane makroekonomiczne schodzą na drugi plan w obliczu nadal rozwijającej się sytuacji dotyczącej Brexitu.

„Rosnące ceny żywności, alkoholu i tytoniu, a także wielu innych dóbr rekreacyjnych i kulturalnych przyczyniły się w największym stopniu do zmiany wskaźnika w okresie od stycznia do lutego 2019 r. Największy, kompensujący wpływ w dół miały ceny odzieży i obuwia, przy czym ceny wzrosły między styczniem a lutym 2019 r., ale o mniej niż między tymi samymi dwoma miesiącami w roku poprzednim” – informował ONS w swoim najnowszym raporcie.W efekcie kurs funta traci do dolara i innych głównych walut.

W trakcie środowej sesji kurs funta osuwa się trzeci dzień z rzędu i pogłębia tygodniowe minima, powracając poniżej okrągłego pułapu 5 zł.

żródło:www.comparic.pl

Kantor Internetowy :

  • Nasz kantor walutowy ma wieloletnie doświadczenie w wymianie walut. Jesteśmy na rynku Polskim od ponad 10 lat.

  • Posiadamy licencję na uslugi płatnicze, które świadczymy. Są one kontrolowane przez Komisję Nadzoru Finansowego ( KNF) co zapewnia bezpieczeństwo transakcji.

  • Naszym klientom oferujemy najszerszy"portfel walutowy " zawierający 10 topowych walut do wymiany.

  • Na naszej platformie możesz samodzielnie dokonać wymiany waluty dzięki prostemu interfejsu. Bez zbędnego dzwonienia do konsultanta z obsługą i czekaniem na połączenie.

  • Oferujemy darmową usługę "Twój kurs" za pomocą której wymienisz walutę po takim kursie jaki chcesz.

  • Jesteśmy dla naszych klientów, wspieramy i pomagamy nie tylko przy obsłudze technicznej. Informujemy na bieżąco o problemach technicznych w poszczególnych bankach jak również świętach lub dniach wolnych w innych krajach.

  • Jesteśmy specjalistami w wymianie walut. Załóż darmowe konto i przekonaj się ile możesz zaoszczędzić.