Blog

« Wróć


Historia franka

2018-11-07

W pierwszej wojnie światowej Szwajcaria była neutralna, jednak wojna przeniosła się na sferę monetarną państwa. W czasie wojny nie można było wymienić waluty. W okresie Wielkiego Kryzysu frank był zamieniany na złoto.. Zaprzestano tego, a zawirowania finansowe dotknęły również franka.
Kolejne zawirowania pojawiły się wraz z drugą wojną światową. Jednak frank tym razem zaczął nabierać swojej siły. Oczywiście Szwajcaria i w tej wojnie była neutralna. Sprawiło to, że Szwajcaria stała się bezpiecznym azylem dla kapitałów europejskich. Dzięki temu rezerwa złota Szwajcarii rosła w szybkim tempie. Po wojnie można było wymieniać na złote dewizy.
W roku 1971 doszło do redefinicji franka - przeszedł na kurs płynny dokładnie tak jak inne waluty, rezygnując z oparcia w kruszcu. W roku 2000 doszło też do referendum podczas którego Szwajcarzy na własne życzenie zrezygnowali z prawnego obowiązku oparcia waluty na rezerwach złota. Pomimo tego spora część rezerw Szwajcarii to wciąż ten szlachetny kruszec.
Skąd klucz do sukcesu? Neutralność była tym kluczem, dystans do wszelkich burzliwych wydarzeń w Europie i bardzo konsekwentne podejście do spraw monetarnych. Gdy tylko powstało zagrożenie kryzysem Szwajcaria zyskiwała na znaczeniu, bo tu lokowano kapitał. Do tego dodamy zaufanie i świętość tajemnicy bankowej w tym kraju i mamy franka szwajcarskiego jako symbol stabilności w niestałym świecie pieniądza.

źródło: historiagospodarcza.blogspot.com/2012/03/historia-franka-szwajcarskiego-od.html

Kantor walutowy w internecie

Kantor internetowy zapewnia użytkownikom dużą wygodę. Wymiana dolara czy euro za pośrednictwem naszego systemu daje wymierne korzyści. Ponadto internetowy kantor realizuje zlecenia od ręki.

Na naszej platformie publikujemy aktualny kurs funta, euro, dolara, a także kurs franka. Jeśli więc interesuje Państwa wymiana walut, kantor internetowy oferuje ją po cenach podanych na stronie. Można sprawdzić kurs dolara w każdej chwili i wymienić go wtedy, gdy jest to najbardziej opłacalne. Co więcej, podane online międzybankowe kursy walut to obraz jedynych kosztów, jakie poniosą Państwo przy wymianie. Kantor internetowy jest szansą, by zyskać dodatkowe oszczędności.

Wymiana funta czy innej waluty na ogół jest zyskowna jedynie dla placówki, która obsługuje transakcję. Często nie można liczyć na dobry kurs euro czy funta. Jeśli sprawdzą Państwo kursy walut online, przelicznik, który my stosujemy na pewno okaże się najlepszy. Wymiana euro nigdy nie była tak korzystna! Doskonale wiemy, jak wysokie mogą być kursy w kantorach internetowych, dlatego umożliwiamy Państwu śledzenie naszej oferty na bieżąco i porównywanie z innymi.

Nasz kantor walutowy w Internecie dba też o prostotę działania. Gdy przejrzą Państwo kursy walut online, kalkulator umożliwi Wam precyzyjne określenie kwoty, której możecie się spodziewać. Poza tym kantory wymiany walut w Internecie w naszym odczuciu powinny jak najbardziej minimalizować ilość działań koniecznych do przeprowadzenia operacji. Kantor Internetowy pozwala zrealizować przelew zagraniczny, posiada prosty interface i w każdym momencie umożliwia wysłanie zapytania do jednego z naszych specjalistów. Zapraszamy do darmowej rejestracji!

Współpracujemy ze wszystkimi bankami w Polsce - Bezpłatne przelewy do 10 banków

Alior
BZWBK
ING
Inteligo
T - Mobile
Millenium
BGŻ BNP
PKO BP
Raiffeisen
mBank