Blog

« Wróć


G20: Trump vs Xi. Spotkanie, na które czekają rynki – komentarz walutowy

2019-06-27

TRUMP/XI

Podczas szczytu G20 dojdzie do pierwszego spotkania pomiędzy prezydentami od czasu, gdy Donald Trump zdecydował o nałożeniu dodatkowych ceł na Chiny, zarzucając im wycofywanie się z wcześniejszych uzgodnień podczas procesu negocjacyjnego.

Często mówi się, że wielu zarządzających chciałoby dobrego zamknięcia kwartału w celu podkręcenia wyników. Taka praktyka doczekała się nawet hasła “strojenie okien”. Tym razem jest świetny pretekst – w weekend spotkanie prezydentów USA i Chin.

Od tamtego czasu pomiędzy stronami było wiele animozji, ale zostały one nieco wyciszone w czerwcu. Czy spotkanie może przynieść przełom? Styl uprawiania polityki przez prezydenta USA pokazał już wielokrotnie, że wiele jest możliwe. Wiemy o tym, że przedstawiciele obydwu stron spotkali się już i bazowym ustaleniem będzie powstrzymanie się od nałożenia dodatkowych ceł (na pozostały import z Chin do USA) oraz powrót do rozmów.

Tymczasem wydaje się mało prawdopodobne, aby USA zgodziły się na wycofanie z nałożonych niedawno ceł, a tylko takie rozwiązanie dałoby ulgę gospodarkom i mogło pomóc pchnąć (wraz z luźniejszą polityką banków centralnych) wzrost gospodarczy nieco wyżej. Zatem o ile strony będą zapewne chciały przedstawić szczyt jako sukces, trzeba pamiętać, że najtrudniejsze kwestie (pomimo 4 miesięcy rozmów) nie zostały nigdy rozwiązane, a Trumpowi po prostu nie opłaca się przystać na słabe porozumienie, szczególnie w okresie kampanii wyborczej.

Koniec tygodnia będzie bardzo ciekawy dla europejskich walut. Jutro poznamy szacunkową inflację dla strefy euro za czerwiec, jednak już dziś (14:00) opublikowane będą dane dla Niemiec, które zwykle mówią nam dużo. Przypomnijmy, że inflacja za maj rozczarowała, skłaniając prezesa EBC do zapowiedzi możliwości dalszego luzowania, które oczywiście dla euro byłoby niekorzystne.

Mimo to, w ostatnich dniach kurs EUR/USD powędrował do poziomów najwyższych od stycznia, ponieważ Fed (zapowiadając obniżki stóp, podczas gdy jeszcze w grudniu stopy podnosił) wykonał jeszcze większy zwrot w swojej komunikacji. Dane o inflacji to jeden z absolutnie kluczowych raportów dla EBC – kolejne rozczarowanie mogłoby przypieczętować decyzję o dalszym obniżeniu stopy depozytowej (która już obecnie w strefie euro wynosi -0,4%).

żródło:www.comparic.pl

Kantor walutowy w internecie

Kantor internetowy zapewnia użytkownikom dużą wygodę. Wymiana dolara czy euro za pośrednictwem naszego systemu daje wymierne korzyści. Ponadto internetowy kantor realizuje zlecenia od ręki.

Na naszej platformie publikujemy aktualny kurs funta, euro, dolara, a także kurs franka. Jeśli więc interesuje Państwa wymiana walut, kantor internetowy oferuje ją po cenach podanych na stronie. Można sprawdzić kurs dolara w każdej chwili i wymienić go wtedy, gdy jest to najbardziej opłacalne. Co więcej, podane online międzybankowe kursy walut to obraz jedynych kosztów, jakie poniosą Państwo przy wymianie. Kantor internetowy jest szansą, by zyskać dodatkowe oszczędności.

Wymiana funta czy innej waluty na ogół jest zyskowna jedynie dla placówki, która obsługuje transakcję. Często nie można liczyć na dobry kurs euro czy funta. Jeśli sprawdzą Państwo kursy walut online, przelicznik, który my stosujemy na pewno okaże się najlepszy. Wymiana euro nigdy nie była tak korzystna! Doskonale wiemy, jak wysokie mogą być kursy w kantorach internetowych, dlatego umożliwiamy Państwu śledzenie naszej oferty na bieżąco i porównywanie z innymi.

Nasz kantor walutowy w Internecie dba też o prostotę działania. Gdy przejrzą Państwo kursy walut online, kalkulator umożliwi Wam precyzyjne określenie kwoty, której możecie się spodziewać. Poza tym kantory wymiany walut w Internecie w naszym odczuciu powinny jak najbardziej minimalizować ilość działań koniecznych do przeprowadzenia operacji. Kantor Internetowy pozwala zrealizować przelew zagraniczny, posiada prosty interface i w każdym momencie umożliwia wysłanie zapytania do jednego z naszych specjalistów. Zapraszamy do darmowej rejestracji!

Współpracujemy ze wszystkimi bankami w Polsce - Bezpłatne przelewy do 9 banków

Alior
BZWBK
ING
Inteligo
T - Mobile
Millenium
BGŻ BNP
PKO BP
Raiffeisen