Blog

« Wróć


FED “cierpliwy” pomimo ceł Donalda Trumpa. Dolar traci

2019-06-03

USD/FED

USA: Gospodarka ma się dobrze, FED powinien zachować cierpliwość

Mary Daly, przewodnicząca regionalnego oddziału FED z San Francisco jest zdania, że amerykańska gospodarka „ma się dobrze”, bazując na silnych fundamentach rynku pracy, a inflacja przesuwa się zgodnie z oczekiwaniami banku centralnego. Zdaniem Daly, FED na razie posiada zbyt mało informacji, aby ocenić konsekwencje gospodarcze nałożenia ceł na Meksyk. Doświadczenie pokazuje jednak, że presja celna wpływała w niedużym stopniu na wzrost inflacji.

W obliczu niepewności politycznej wywołanej eskalacją wojny handlowej z Chinami, Europą oraz w związku z nałożeniem nowych ceł na dobra pochodzące z Meksyku, Rezerwa Federalna powinna jednak wstrzymać się z decyzjami o dalszym podnoszeniu stóp procentowych.

Kurs dolara traci najsilniej od 20 marca. W poniedziałek akompaniuje mu giełda i obligacje

Piątkowa sesja z całą pewnością nie należała do najbardziej udanych w wykonaniu USD. Kurs dolara osuwał się najsilniej od ponad dwóch miesięcy do głównych walut, tracąc około 0,6% swojej wartości. W poniedziałek wtórują mu kontrakty terminowe na amerykańskie indeksy oraz rynek obligacji, które negatywnie reagują na doniesienia odnośnie wojny handlowej.

W momencie gdy przewodnicząca Rezerwy Federalnej (FED) z San Francisco nakłania do zachowania cierpliwości w zakresie polityki pieniężnej, w związku z narastającą niepewnością wynikająca z wojną handlową toczoną przez USA na coraz większej liczbie frontów, kurs dolara amerykańskiego traci w trakcie ostatniej sesji maja najsilniej od ponad dwóch miesięcy. Indeks USD osuwał się o niemal 0,6%, wracając pod poziom wsparcia wyznaczany na marcowych szczytach.

żródło:www.comparic.pl

Kantor walutowy w internecie

Kantor internetowy zapewnia użytkownikom dużą wygodę. Wymiana dolara czy euro za pośrednictwem naszego systemu daje wymierne korzyści. Ponadto internetowy kantor realizuje zlecenia od ręki.

Na naszej platformie publikujemy aktualny kurs funta, euro, dolara, a także kurs franka. Jeśli więc interesuje Państwa wymiana walut, kantor internetowy oferuje ją po cenach podanych na stronie. Można sprawdzić kurs dolara w każdej chwili i wymienić go wtedy, gdy jest to najbardziej opłacalne. Co więcej, podane online międzybankowe kursy walut to obraz jedynych kosztów, jakie poniosą Państwo przy wymianie. Kantor internetowy jest szansą, by zyskać dodatkowe oszczędności.

Wymiana funta czy innej waluty na ogół jest zyskowna jedynie dla placówki, która obsługuje transakcję. Często nie można liczyć na dobry kurs euro czy funta. Jeśli sprawdzą Państwo kursy walut online, przelicznik, który my stosujemy na pewno okaże się najlepszy. Wymiana euro nigdy nie była tak korzystna! Doskonale wiemy, jak wysokie mogą być kursy w kantorach internetowych, dlatego umożliwiamy Państwu śledzenie naszej oferty na bieżąco i porównywanie z innymi.

Nasz kantor walutowy w Internecie dba też o prostotę działania. Gdy przejrzą Państwo kursy walut online, kalkulator umożliwi Wam precyzyjne określenie kwoty, której możecie się spodziewać. Poza tym kantory wymiany walut w Internecie w naszym odczuciu powinny jak najbardziej minimalizować ilość działań koniecznych do przeprowadzenia operacji. Kantor Internetowy pozwala zrealizować przelew zagraniczny, posiada prosty interface i w każdym momencie umożliwia wysłanie zapytania do jednego z naszych specjalistów. Zapraszamy do darmowej rejestracji!

Współpracujemy ze wszystkimi bankami w Polsce - Bezpłatne przelewy do 9 banków

Alior
BZWBK
ING
Inteligo
T - Mobile
Millenium
BGŻ BNP
PKO BP
Raiffeisen