Blog

« Wróć


Dolar traci w czwartek, kurs euro i frank korzystają z osłabienia USD

2020-01-16

USD/EURO/HCF/GPB

Kurs euro w górę do dolara: EUR/USD.

Na rynkach utrzymuje się nieznaczny apetyt na ryzyko po uroczystym podpisaniu umowy handlowej USA-Chiny, chociaż analiza jej szczegółów i mieszane komentarze raczej nie dają podstaw do nowej fali optymizmu.

O ile Trump i jego administracja twierdzi, że rozmowy nt. drugiej fazy porozumienia rozpoczną się już wkrótce i mogą dotyczyć transferu technologii i polityki chińskich subsydiów, o tyle nieformalne sygnały z Chin (dziennik Global Times) mówią o tym, że relacje i tak pozostaną szorstkie, a kolejna faza negocjacji być może w ogóle się nie rozpocznie.

Zwłaszcza, że Amerykanie dają też do zrozumienia, że wpierw będą patrzeć Chińczykom na ręce, a potem zastanowią się nad obniżeniem ceł. To tylko rozejm wynikający z politycznego pragmatyzmu obu stron, a nie poważna umowa handlowa.

Dzisiaj o godz. 13:30 poznamy zapiski z grudniowego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego – rynek będzie szukał potwierdzenia scenariusza braku zmiany stóp procentowych w tym roku. Ważniejsze może okazać się wieczorne wystąpienie szefowej EBC, Christine Lagarde, jakie zaplanowano na godz. 19:00.

 

żródło:www.comparic.pl

Kantor walutowy w internecie

Kantor internetowy zapewnia użytkownikom dużą wygodę. Wymiana dolara czy euro za pośrednictwem naszego systemu daje wymierne korzyści. Ponadto internetowy kantor realizuje zlecenia od ręki.

Na naszej platformie publikujemy aktualny kurs funta, euro, dolara, a także kurs franka. Jeśli więc interesuje Państwa wymiana walut, kantor internetowy oferuje ją po cenach podanych na stronie. Można sprawdzić kurs dolara w każdej chwili i wymienić go wtedy, gdy jest to najbardziej opłacalne. Co więcej, podane online międzybankowe kursy walut to obraz jedynych kosztów, jakie poniosą Państwo przy wymianie. Kantor internetowy jest szansą, by zyskać dodatkowe oszczędności.

Wymiana funta czy innej waluty na ogół jest zyskowna jedynie dla placówki, która obsługuje transakcję. Często nie można liczyć na dobry kurs euro czy funta. Jeśli sprawdzą Państwo kursy walut online, przelicznik, który my stosujemy na pewno okaże się najlepszy. Wymiana euro nigdy nie była tak korzystna! Doskonale wiemy, jak wysokie mogą być kursy w kantorach internetowych, dlatego umożliwiamy Państwu śledzenie naszej oferty na bieżąco i porównywanie z innymi.

Nasz kantor walutowy w Internecie dba też o prostotę działania. Gdy przejrzą Państwo kursy walut online, kalkulator umożliwi Wam precyzyjne określenie kwoty, której możecie się spodziewać. Poza tym kantory wymiany walut w Internecie w naszym odczuciu powinny jak najbardziej minimalizować ilość działań koniecznych do przeprowadzenia operacji. Kantor Internetowy pozwala zrealizować przelew zagraniczny, posiada prosty interface i w każdym momencie umożliwia wysłanie zapytania do jednego z naszych specjalistów. Zapraszamy do darmowej rejestracji!