Blog

« Wróć


Dolar traci w czwartek, kurs euro i frank korzystają z osłabienia USD

2020-01-16

USD/EURO/HCF/GPB

Kurs euro w górę do dolara: EUR/USD.

Na rynkach utrzymuje się nieznaczny apetyt na ryzyko po uroczystym podpisaniu umowy handlowej USA-Chiny, chociaż analiza jej szczegółów i mieszane komentarze raczej nie dają podstaw do nowej fali optymizmu.

O ile Trump i jego administracja twierdzi, że rozmowy nt. drugiej fazy porozumienia rozpoczną się już wkrótce i mogą dotyczyć transferu technologii i polityki chińskich subsydiów, o tyle nieformalne sygnały z Chin (dziennik Global Times) mówią o tym, że relacje i tak pozostaną szorstkie, a kolejna faza negocjacji być może w ogóle się nie rozpocznie.

Zwłaszcza, że Amerykanie dają też do zrozumienia, że wpierw będą patrzeć Chińczykom na ręce, a potem zastanowią się nad obniżeniem ceł. To tylko rozejm wynikający z politycznego pragmatyzmu obu stron, a nie poważna umowa handlowa.

Dzisiaj o godz. 13:30 poznamy zapiski z grudniowego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego – rynek będzie szukał potwierdzenia scenariusza braku zmiany stóp procentowych w tym roku. Ważniejsze może okazać się wieczorne wystąpienie szefowej EBC, Christine Lagarde, jakie zaplanowano na godz. 19:00.

 

żródło:www.comparic.pl

Kantor Internetowy :

  • Nasz kantor walutowy ma wieloletnie doświadczenie w wymianie walut. Jesteśmy na rynku Polskim od ponad 10 lat.

  • Posiadamy licencję na uslugi płatnicze, które świadczymy. Są one kontrolowane przez Komisję Nadzoru Finansowego ( KNF) co zapewnia bezpieczeństwo transakcji.

  • Naszym klientom oferujemy najszerszy"portfel walutowy " zawierający 10 topowych walut do wymiany.

  • Na naszej platformie możesz samodzielnie dokonać wymiany waluty dzięki prostemu interfejsu. Bez zbędnego dzwonienia do konsultanta z obsługą i czekaniem na połączenie.

  • Oferujemy darmową usługę "Twój kurs" za pomocą której wymienisz walutę po takim kursie jaki chcesz.

  • Jesteśmy dla naszych klientów, wspieramy i pomagamy nie tylko przy obsłudze technicznej. Informujemy na bieżąco o problemach technicznych w poszczególnych bankach jak również świętach lub dniach wolnych w innych krajach.

  • Jesteśmy specjalistami w wymianie walut. Załóż darmowe konto i przekonaj się ile możesz zaoszczędzić.