Blog

« Wróć


Czy dolar zaliczy kolejny dobry tydzień? Kurs dolara, euro i funta na początku tygodnia

2019-04-08

https://comparic.xyz/uploads/2016/03/forex-comparic-photo-135-of-564-218x150.jpg

Kluczowe informacje z rynków:

WIELKA BRYTANIA / BREXIT:

Premier May sprzeciwiła się scenariuszowi przeprowadzenia drugiego referendum. Tymczasem dzisiaj będą kontynuowane rozmowy z Partią Pracy w celu wypracowania ponadpartyjnego kompromisu – według ostatnich doniesień Theresa May miałaby być coraz bardziej skłonna poprzeć scenariusz permanentnej unii celnej, czyli de facto „łagodnego” Brexitu (chociaż teoretycznie nie jest temu chętna).

USA / CHINY / NEGOCJACJE HANDLOWE:

Po zakończonej w sobotę kolejnej rundzie rozmów w Waszyngtonie z udziałem chińskiej delegacji, poinformowano jedynie, że strony poczyniły postępy. Biały Dom dał jednak do zrozumienia, że nie ma żadnych ram czasowych dla osiągnięcia porozumienia i tym samym jest mało prawdopodobne, aby szczyt Trump-Xi Jinping, miał miejsce jeszcze w kwietniu.

EUROSTREFA / NIEMCY:

Bilans handlowy wskazał w lutym na nadwyżkę w wysokości 18,7 mld EUR wobec 18,5 mld EUR w styczniu (szacowano spadek do 18 mld EUR). Niemniej dynamika importu i eksportu cofnęła się bardziej, niż sądzono (notując spadek odpowiednio o 1,6 proc. m/m i 1,3 proc. m/m).

Opinia:

W piątek pisałem, że dolar zgubił kierunek. Podobny komentarz powinien pojawić się dzisiaj, chociaż teoretycznie jesteśmy po danych Departamentu Pracy, które wypadły nieźle – chociaż głownie dla rynków akcji – kombinacja wyższego zatrudnienia i wolniejszego tempa płac jest idealna, na FX wiele się nie zmieniło. Rynek nadal wycenia obniżkę stóp przez FED w perspektywie roku, a piątkowy komentarz Donalda Trumpa w tej kwestii, tylko „podbija” te oczekiwania, niezależnie od tego, że wszyscy wiedzą, że FED jest niezależny w działaniach. Tyle, że decydenci z FED-u uwzględniają wiele wątków, także te związane z sytuacją w globalnej gospodarce. A tutaj poza lepszymi odczytami z Chin, jakie napłynęły ostatnio, wiele się nie zmieniło.W tym kontekście akurat taki zestaw informacji, mógłby prowadzić do umocnienia dolara. W strefie euro mamy marazm i perspektywę wyborów do Parlamentu Europejskiego (niepokojąco dla rynków zaczynają wyglądać próby budowania sojuszu partii prawicowych – takie ambicje zdaje się mieć włoska Liga), w kwestii funta przepychanki ws. Brexitu wchodzą w kluczowy okres (ale nadal nic nie jest określone).

żródło:www.comparic.pl

Kantor walutowy w internecie

Kantor internetowy zapewnia użytkownikom dużą wygodę. Wymiana dolara czy euro za pośrednictwem naszego systemu daje wymierne korzyści. Ponadto internetowy kantor realizuje zlecenia od ręki.

Na naszej platformie publikujemy aktualny kurs funta, euro, dolara, a także kurs franka. Jeśli więc interesuje Państwa wymiana walut, kantor internetowy oferuje ją po cenach podanych na stronie. Można sprawdzić kurs dolara w każdej chwili i wymienić go wtedy, gdy jest to najbardziej opłacalne. Co więcej, podane online międzybankowe kursy walut to obraz jedynych kosztów, jakie poniosą Państwo przy wymianie. Kantor internetowy jest szansą, by zyskać dodatkowe oszczędności.

Wymiana funta czy innej waluty na ogół jest zyskowna jedynie dla placówki, która obsługuje transakcję. Często nie można liczyć na dobry kurs euro czy funta. Jeśli sprawdzą Państwo kursy walut online, przelicznik, który my stosujemy na pewno okaże się najlepszy. Wymiana euro nigdy nie była tak korzystna! Doskonale wiemy, jak wysokie mogą być kursy w kantorach internetowych, dlatego umożliwiamy Państwu śledzenie naszej oferty na bieżąco i porównywanie z innymi.

Nasz kantor walutowy w Internecie dba też o prostotę działania. Gdy przejrzą Państwo kursy walut online, kalkulator umożliwi Wam precyzyjne określenie kwoty, której możecie się spodziewać. Poza tym kantory wymiany walut w Internecie w naszym odczuciu powinny jak najbardziej minimalizować ilość działań koniecznych do przeprowadzenia operacji. Kantor Internetowy pozwala zrealizować przelew zagraniczny, posiada prosty interface i w każdym momencie umożliwia wysłanie zapytania do jednego z naszych specjalistów. Zapraszamy do darmowej rejestracji!