Blog

« Wróć


Brexit: Z dniem 1 lutego 2020 Wielka Brytania przestaje być członkiem UE – to warto wiedzieć

2020-01-30

Brexit/GBP

Parlament Europejski poparł w środowym głosowaniu umowę o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. To formalna zgoda Brukseli na Brexit. Od 1 lutego bieżącego roku Wielka Brytania nie będzie państwem członkowskim Unii, a brytyjscy posłowie opuszczą europarlament.

Brexit wreszcie staje się faktem. Po wielu miesiącach batalii UK opuszcza UE.

Wraz z oficjalną datą brexitu rozpocznie się okres przejściowy w trakcie którego Londyn oraz Bruksela będą negocjować między innymi kwestie handlowe. .

Po głosowaniu w sali Parlamentu Europejskiego rozbrzmiała szkocka pieśń ludowa często śpiewana na pogrzebach czy z okazji pożegnania.

„Mają państwo naszą wdzięczność, nasz szacunek, będzie nam państwa brakować” – zwracała się do brytyjskich eurodeputowanych szefowa Komisji Europejskiej, Ursula Von der Leyen. „Chcemy, żeby UE i Wielka Brytania pozostały dobrymi przyjaciółmi” – dodała potem.

FOMC utrzymał stopy bez zmian, rynek bez reakcji.

Amerykańska Rezerwa Federalna na swoim ostatnim, styczniowym posiedzeniu zdecydowała się nie zmieniać poziomu stóp procentowych – te nadal będą znajdować się w przedziale od 1,5 do 1,75%. Informacje otrzymane od czasu spotkania FOMC w grudniu wskazują, że rynek pracy pozostaje silny, a aktywność gospodarcza rośnie w umiarkowanym tempie.

Wzrost zatrudnienia był w ostatnich miesiącach solidny, a stopa bezrobocia pozostawała niska. Chociaż wydatki gospodarstw domowych rosną w umiarkowanym tempie, inwestycje trwałe przedsiębiorstw i eksport pozostają słabe.

żródło:www.comparic.pl

Kantor Internetowy :

  • Nasz kantor walutowy ma wieloletnie doświadczenie w wymianie walut. Jesteśmy na rynku Polskim od ponad 10 lat.

  • Posiadamy licencję na uslugi płatnicze, które świadczymy. Są one kontrolowane przez Komisję Nadzoru Finansowego ( KNF) co zapewnia bezpieczeństwo transakcji.

  • Naszym klientom oferujemy najszerszy"portfel walutowy " zawierający 10 topowych walut do wymiany.

  • Na naszej platformie możesz samodzielnie dokonać wymiany waluty dzięki prostemu interfejsu. Bez zbędnego dzwonienia do konsultanta z obsługą i czekaniem na połączenie.

  • Oferujemy darmową usługę "Twój kurs" za pomocą której wymienisz walutę po takim kursie jaki chcesz.

  • Jesteśmy dla naszych klientów, wspieramy i pomagamy nie tylko przy obsłudze technicznej. Informujemy na bieżąco o problemach technicznych w poszczególnych bankach jak również świętach lub dniach wolnych w innych krajach.

  • Jesteśmy specjalistami w wymianie walut. Załóż darmowe konto i przekonaj się ile możesz zaoszczędzić.