Blog

« Wróć


Brexit: Z dniem 1 lutego 2020 Wielka Brytania przestaje być członkiem UE – to warto wiedzieć

2020-01-30

Brexit/GBP

Parlament Europejski poparł w środowym głosowaniu umowę o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. To formalna zgoda Brukseli na Brexit. Od 1 lutego bieżącego roku Wielka Brytania nie będzie państwem członkowskim Unii, a brytyjscy posłowie opuszczą europarlament.

Brexit wreszcie staje się faktem. Po wielu miesiącach batalii UK opuszcza UE.

Wraz z oficjalną datą brexitu rozpocznie się okres przejściowy w trakcie którego Londyn oraz Bruksela będą negocjować między innymi kwestie handlowe. .

Po głosowaniu w sali Parlamentu Europejskiego rozbrzmiała szkocka pieśń ludowa często śpiewana na pogrzebach czy z okazji pożegnania.

„Mają państwo naszą wdzięczność, nasz szacunek, będzie nam państwa brakować” – zwracała się do brytyjskich eurodeputowanych szefowa Komisji Europejskiej, Ursula Von der Leyen. „Chcemy, żeby UE i Wielka Brytania pozostały dobrymi przyjaciółmi” – dodała potem.

FOMC utrzymał stopy bez zmian, rynek bez reakcji.

Amerykańska Rezerwa Federalna na swoim ostatnim, styczniowym posiedzeniu zdecydowała się nie zmieniać poziomu stóp procentowych – te nadal będą znajdować się w przedziale od 1,5 do 1,75%. Informacje otrzymane od czasu spotkania FOMC w grudniu wskazują, że rynek pracy pozostaje silny, a aktywność gospodarcza rośnie w umiarkowanym tempie.

Wzrost zatrudnienia był w ostatnich miesiącach solidny, a stopa bezrobocia pozostawała niska. Chociaż wydatki gospodarstw domowych rosną w umiarkowanym tempie, inwestycje trwałe przedsiębiorstw i eksport pozostają słabe.

żródło:www.comparic.pl

Kantor walutowy w internecie

Kantor internetowy zapewnia użytkownikom dużą wygodę. Wymiana dolara czy euro za pośrednictwem naszego systemu daje wymierne korzyści. Ponadto internetowy kantor realizuje zlecenia od ręki.

Na naszej platformie publikujemy aktualny kurs funta, euro, dolara, a także kurs franka. Jeśli więc interesuje Państwa wymiana walut, kantor internetowy oferuje ją po cenach podanych na stronie. Można sprawdzić kurs dolara w każdej chwili i wymienić go wtedy, gdy jest to najbardziej opłacalne. Co więcej, podane online międzybankowe kursy walut to obraz jedynych kosztów, jakie poniosą Państwo przy wymianie. Kantor internetowy jest szansą, by zyskać dodatkowe oszczędności.

Wymiana funta czy innej waluty na ogół jest zyskowna jedynie dla placówki, która obsługuje transakcję. Często nie można liczyć na dobry kurs euro czy funta. Jeśli sprawdzą Państwo kursy walut online, przelicznik, który my stosujemy na pewno okaże się najlepszy. Wymiana euro nigdy nie była tak korzystna! Doskonale wiemy, jak wysokie mogą być kursy w kantorach internetowych, dlatego umożliwiamy Państwu śledzenie naszej oferty na bieżąco i porównywanie z innymi.

Nasz kantor walutowy w Internecie dba też o prostotę działania. Gdy przejrzą Państwo kursy walut online, kalkulator umożliwi Wam precyzyjne określenie kwoty, której możecie się spodziewać. Poza tym kantory wymiany walut w Internecie w naszym odczuciu powinny jak najbardziej minimalizować ilość działań koniecznych do przeprowadzenia operacji. Kantor Internetowy pozwala zrealizować przelew zagraniczny, posiada prosty interface i w każdym momencie umożliwia wysłanie zapytania do jednego z naszych specjalistów. Zapraszamy do darmowej rejestracji!