Blog

« Wróć


Brexit: umowa gotowa do końca tygodnia? Rośnie presja na UE.

2020-12-02

Brexit kurs funta GPB

UE chce umowy, by uniknąć wewnętrznego konfliktu na szczycie UE w przyszłym tygodniu.

Podczas gdy intensywne, niemal całodobowe rozmowy w Londynie postępują, nadal pozostaje spór co do dwóch największych przeszkód w zawarciu porozumienia.

To oznacza, że ​​niemożliwe jest przewidzenie wyniku z jakąkolwiek pewnością, choć urzędnicy oficjalnie twierdzą, że ogólne nastroje po obu stronach są optymistyczne.

Następnych kilka dni jest kluczowych, a zespoły z Wielkiej Brytanii i UE mają nadzieję, że porozumienie zostanie osiągnięte w piątek lub w weekend. Chociaż zaczyna wyłaniać się ostateczny obraz, sytuacja pozostaje nieklarowna.

Negocjatorzy UE chcąc pośpiesznie zawrzeć porozumienie starają się uniknąć rozmów, które w przeciwnym razie będą się dalej toczyć w przyszłym tygodniu, podczas szczytu przywódców UE, który rozpocznie się 10 grudnia.

Europejskie rządy są obecnie również zajęte sporem o budżet UE. Zespół negocjacyjny bloku pod przewodnictwem Barniera obawia się, że przedstawienie przywódcom czegokolwiek innego niż podpisane i przypieczętowane porozumienie zwiększyłoby ryzyko nieuchwalenia budżetu przez blok.

UE zleciła negocjacje Barnierowi i Komisji Europejskiej, a niektóre kraje – zwłaszcza Francja i Holandia – są zaniepokojone tym, jakie kompromisy są zawierane w ich imieniu.

– Negocjacje są wyjątkowo trudne, ale powinny wkrótce zostać zakończone. UE jest dobrze przygotowana na każdy wynik. Zobaczymy w najbliższych dniach, jak się sprawy potoczą – powiedziała we wtorek przewodnicząca Komisji Ursula von der Leyen.

Bez względu na wynik rozmów, które trwają od marca, muszą one zakończyć się w ciągu kilku dni, jeśli obie strony mają mieć czas na ratyfikację jakiejkolwiek umowy, zanim Wielka Brytania opuści jednolity rynek 31 grudnia.Jeśli do tego czasu nie zostanie osiągnięte porozumienie, przedsiębiorstwa i konsumenci staną w obliczu kosztów i zakłóceń w taryfach i kontyngentach, a stosunki między Wielką Brytanią, a UE będą silnie narażone przez kolejne dekady.

żródło:www.comparic.pl

Kantor Internetowy :

  • Nasz kantor walutowy ma wieloletnie doświadczenie w wymianie walut. Jesteśmy na rynku Polskim od ponad 10 lat.

  • Posiadamy licencję na uslugi płatnicze, które świadczymy. Są one kontrolowane przez Komisję Nadzoru Finansowego ( KNF) co zapewnia bezpieczeństwo transakcji.

  • Naszym klientom oferujemy najszerszy"portfel walutowy " zawierający 10 topowych walut do wymiany.

  • Na naszej platformie możesz samodzielnie dokonać wymiany waluty dzięki prostemu interfejsu. Bez zbędnego dzwonienia do konsultanta z obsługą i czekaniem na połączenie.

  • Oferujemy darmową usługę "Twój kurs" za pomocą której wymienisz walutę po takim kursie jaki chcesz.

  • Jesteśmy dla naszych klientów, wspieramy i pomagamy nie tylko przy obsłudze technicznej. Informujemy na bieżąco o problemach technicznych w poszczególnych bankach jak również świętach lub dniach wolnych w innych krajach.

  • Jesteśmy specjalistami w wymianie walut. Załóż darmowe konto i przekonaj się ile możesz zaoszczędzić.