Blog

« Wróć


Brexit: postępy w negocjacjach nie zmniejszą zmienności rynkowej

2020-10-02

funt_brytyjski/Brexit

Rozmowy w sprawie Brexitu mają szanse się zakończyć pozytywnie, ale zmienność rynków powinna się utrzymywać

Ostatnia runda zaplanowanych rozmów między Wielką Brytanią, a Unią Europejską na temat ich przyszłych stosunków ma się zakończyć w piątek.

W ostatnich dniach obie strony poczyniły nieznaczne postępy, rozpoczynając gorączkowe kilka tygodni negocjacji ostatniej szansy.

Brexit: brak przełomu w tym tygodniu nie oznacza załamania rozmów

Główny negocjator UE, Michel Barnier, spotka się w piątek ze swoim brytyjskim odpowiednikiem Davidem Frostem, aby omówić, czy są w stanie wejść w ostatni, intensywny etap rozmów, który wskazywałby, że porozumienie jest w zasięgu ręki.

Urzędnicy UE ostrzegli przed oczekiwaniami, że negocjacje są na „ostatniej prostej”, więc najprawdopodobniej będą kontynuowane w najbliższych dniach.

 

Ostateczny wynik dyskusji jest nadal niepewny, więc inwestorzy stoją w obliczu tygodni większej zmienności wywołanej Brexitem, gdy obie strony dążą do zawarcia porozumienia.

Brak porozumienia byłby ciosem dla Wielkiej Brytanii, która usiłowała przełamać impas, wprowadzając nowe kompromisy na początku tygodnia. Premier Boris Johnson wyznaczył 16 października termin na osiągnięcie porozumienia, ale jego koledzy z UE są gotowi poczekać trochę dłużej i nie wykluczają, że będzie to kontynuowane do listopada.

Hard Brexit może doprowadzić do zachwianych stosunków przez dekady

Jeśli obie strony nie osiągną porozumienia handlowego do końca roku, kiedy Wielka Brytania opuści jednolity rynek UE i unię celną, miliony konsumentów i przedsiębiorstw poniosą koszty i zakłócenia taryf i kontyngentów, a stosunki między obiema stronami mogą zostać zachwiane przez dekady.

Wielka Brytania i UE wciąż tkwią w tych samych kwestiach, które nękają negocjacje od czasu ich rozpoczęcia siedem miesięcy temu. UE chce gwarancji równych szans dla przedsiębiorstw i spierają się, jak obliczyć kwoty połowowe dla europejskich łodzi na wodach brytyjskich.

Mimo wszystko, dyskusje komplikuje groźba, że ​​Johnson złamie prawo międzynarodowe poprzez jednostronne przepisanie części umowy o wystąpieniu Brexitu. W czwartek UE rozpoczęła pierwszy etap postępowania sądowego przeciwko Wielkiej Brytanii, oskarżając ten kraj o naruszenie zasad dobrej wiary.

żródło:www.comparic.pl

Kantor walutowy w internecie

Kantor internetowy zapewnia użytkownikom dużą wygodę. Wymiana dolara czy euro za pośrednictwem naszego systemu daje wymierne korzyści. Ponadto internetowy kantor realizuje zlecenia od ręki.

Na naszej platformie publikujemy aktualny kurs funta, euro, dolara, a także kurs franka. Jeśli więc interesuje Państwa wymiana walut, kantor internetowy oferuje ją po cenach podanych na stronie. Można sprawdzić kurs dolara w każdej chwili i wymienić go wtedy, gdy jest to najbardziej opłacalne. Co więcej, podane online międzybankowe kursy walut to obraz jedynych kosztów, jakie poniosą Państwo przy wymianie. Kantor internetowy jest szansą, by zyskać dodatkowe oszczędności.

Wymiana funta czy innej waluty na ogół jest zyskowna jedynie dla placówki, która obsługuje transakcję. Często nie można liczyć na dobry kurs euro czy funta. Jeśli sprawdzą Państwo kursy walut online, przelicznik, który my stosujemy na pewno okaże się najlepszy. Wymiana euro nigdy nie była tak korzystna! Doskonale wiemy, jak wysokie mogą być kursy w kantorach internetowych, dlatego umożliwiamy Państwu śledzenie naszej oferty na bieżąco i porównywanie z innymi.

Nasz kantor walutowy w Internecie dba też o prostotę działania. Gdy przejrzą Państwo kursy walut online, kalkulator umożliwi Wam precyzyjne określenie kwoty, której możecie się spodziewać. Poza tym kantory wymiany walut w Internecie w naszym odczuciu powinny jak najbardziej minimalizować ilość działań koniecznych do przeprowadzenia operacji. Kantor Internetowy pozwala zrealizować przelew zagraniczny, posiada prosty interface i w każdym momencie umożliwia wysłanie zapytania do jednego z naszych specjalistów. Zapraszamy do darmowej rejestracji!